Devletten satılık 5 katlı 487 metrekare avlulu bahçeli ev! İşte fiyatı

Adıyaman Milli Emlak Müdürlüğü'nce yayımlanan bir duyuru kapsamında beş katlı avlulu evin satılacağı açıklandı. Devlete ait olan daire için kurum tarafından belirlenen satış rakamı haberimizde.

Emlak Haberleri 26.04.2022 - 12:45 26.04.2022 - 12:46 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Adıyaman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Dairesi Başkanlığı konut satış duyurusu yayımladı. Kurum Adıyaman Merkez'de Hocaömer Mahallesinde bir yapının olduğunu ve bu yapının bahçesi ile birlikte satılacağını açıkladı. Satışa dair detayları ilan eden kurum ilk teklif fiyatını da bildirdi. 

5 KATLI BAHÇELİ EV İL MİLLİ EMLAK'TAN SATILIK

Adıyaman'da satışı yapılacak olan daire için detayları ilan eden kurum, Hocaömer Mahallesinde yer alan konutun 116 / 7 ada parsel numarasında yer aldığını duyurdu. Tam hisseli yapının metrekare büyüklüğü 487 m2 olarak açıklandı. Konutun diğer özelliklerine ilişkin bilgi vermeyen Adıyaman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Dairesi Başkanlığı 5 katlı yapı için 1 milyon 786 bin TL muhammen bedel açıkladı. 

Satış Tablosu

adıyaman 5 katlı ev

Satış işlemleri hakkında kurum "Yukarıda nitelikleri belirtilen Hazine adına kayıtlı taşınmazın satışı 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesine göre "Açık Teklif Usulü" ile ihalesi yukarıda gösterilen gün ve saatlerde Adıyaman Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünde (Milli Emlak Müdürlüğü Makam odasında) teşekkül edecek Komisyon huzurunda yapılacaktır." açıklamasında bulundu. 

Evi almak isteyenler

Özellikleri bildirilen evi almak isteyenler önce kuruma başvuru yapacaklar. Başvuruların onaylanmasının ardından ihaleye katılacaklar. İhaleye katıldıktan sonra tekliflerini sunacak olan vatandaşlar daha sonra hak sahibi olmaları durumunda kurumla tüm işlemleri tamamlayacaklar. 

İhale başvuru ücreti

Tablodada bildirildiği üzere avlulu beş katlı kargir ev için 1 milyon 786 bin TL muhammen bedel açıklandı. Bu fiyat kendisine uygun olanlar ihaleye katılmak için başvuruda bulunacaklar. Başvurular yüzde 10 oranında geçici teminat bedeli ödenerek yapılacak. 178 bin TL geçici teminat bedeli ödeyecek olan istekliler diğer evrakları da teslim ettikten sonra 10 Mayıs'ta ihaleye katılacaklar. 

Taksitli geri ödeme seçeneği

Konutu almaya hak kazanan vatandaş ödemelerini isterse taksitli yapabilir.  Adıyaman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Dairesi Başkanlığı taksitli ödeme detayları hakkında "Satış bedelinin tamamı peşin veya 1/4 ü peşin kalanı en fazla iki yılda, eşit taksitlerle ve üçer aylık dilimler halinde kanunî faizi ile birlikte ödenebilir." açıklamasında bulundu. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@