Devletten Satılık Yatırımlık Hazine Arazileri! 342 M2 Tarla 1.438 TL, 124 M2 Bahçe 2.497 TL, 159 M2 Arsa 4 Bin TL

Milli Emlak / arsa satışları için beklenen ilanları yayımladı. 5 yıl emlak vergisi muafiyeti, sıfır tapu harcı ve KDV imkanı ile satılan hazine arazileri 24 ay taksitle metrekare fiyatına satılıyor!

Emlak Haberleri 23.01.2022 - 09:00 23.01.2022 - 09:02 Gülcan Özer

Milli Emlak Hazine Arazileri satışı için 2022 yılının beklenen ilanlarını yayımlamaya başladı. Türkiye genelinde şu anda 72 il genelinde bulunan toplam 6 bin 479 satış ilanı kurumun resmi internet sitesi üzerinden yayımlandı. Bu ilanlardan 946 tanesi ihaleye çıkarken, 5 bin 533 tanesi ise satışa hazırlananlar arasında yer aldı. 

240.80 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulan hazine arazileri 2 yıla kadar taksit, sıfır tapu harcı ve sıfır KDV ile emlak vergisinden 5 yıl muafiyet imkanı gibi pek çok fırsat sunuluyor. Yani satılık hazine arazileri hem düşük fiyatları ile dikkat çekiyor hem de devlet fiyatına ek olarak almak isteyen kişiler tapu harcı, emlak vergisi ve KDV muafiyeti gibi ek imkanlar ile ekstra destekler sağlıyor. 

HAZİNE ARAZİLERİ SATIŞI! MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI 2022 İLANLARI: ANKARA, İSTANBUL VE 72 İL LİSTEDE! 

Hazine arazilerinin satışı 2022 yılında arsa yatırımının öne çıkması ve satılık arazi, arsa fiyatları için piyasadaki fiyat aralığının şişmesi nedeni ile daha da öne çıkıyor. Milli Emlak hazine arazisi satışı için yayımlanan fiyatlar dikkat çekerken çoğu ilde arsa metrekare fiyatına arsanın tamamının satışa çıkartılması dikkat çekiyor. 

milli emlak arsa satış ilanları 23 ocak

Milli Emlak tarafından satışa çıkartılan hazine arazileri arasında fiyatı en uygun olan ise 4 bin liradan başlıyor. Milli Emlak Satılık Hazine arazisi metrekare fiyatları arsanın yer aldığı ile ve arsanın büyüklüğü, işgalli olup olmadığı, konumu gibi kriterlere göre belirlenirken standart bir fiyat tablosu bulunmuyor. 

milli emlak tarla satış ilanları 23 ocak

MİLLİ EMLAK TARLA SATIŞ İLANLARI: 342 M2 SADECE 1.438 TL FİYATLA SATIŞTA! 

Son dönemde tüm dünyada kuraklık riski ortaya çıkarken tarla yatırımı yapmak isteyen kişilerin sayıları da artıyor. Milli Emlak tarla satışı için ilanlarını yayımlarken en düşük fiyat ise 342,39 m2 büyüklüğe sahip olan tarla için istenen 1.438 liralık satış fiyatı oldu. 

milli emlak bahçe satış ilanları 23 ocak

MİLLİ EMLAK HOBİ BAHÇESİ SATIŞLARI: MİLLİ EMLAK'TAN SATILIK UCUZ BAHÇE İLANLARI! 

Pandemi döneminde hobi bahçesi almak isteyen kişilerin sayıları rekor oranda artarken fiyatlarda adeta alev almıştı. Milli Emlak'tan satılık bahçe ilanları düşük fiyatları ile bu dönemde yatırımcıların radarına girerken en düşük fiyat Kırıkkale Keskin'de yer alan 125 m2 bahçe için talep edilen 2 bin 497 liralık fiyat oldu. 

satış ilanları nasıl görüntülenir

MİLLİ EMLAK ARAZİSİ NASIL SATIN ALINIR, SATILIK HAZİNE ARAZİLERİ, TARLA VE ARSA SATIŞ İLANLARI NEREDEN, NASIL GÖRÜNTÜLENİR?

Milli Emlak satış ilanları kurumun resmi internet sitesi olan Milli Emlak GOV TR üzerinden yayımlanmakta olup tüm satışlar ihale yöntemi ile yapılır. Başvurular Milli Emlak il / ilçe müdürlükleri üzerinden yapılabileceği gibi kurumun resmi internet sitesi üzerinden üyelik açılarak ta yapılabilmektedir. Satışlar için belirlenen ihale tarihinde teklif verilmesi ve ihaleye katılmak yeterlidir. Her ilanda kurumun yetkili kıldığı müdürlüğün telefonu ve detaylı bilgilere yer verilmektedir.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@