Dexter Dizisi Nerede Çekiliyor?

Tarihe geçen diziler arasında yer alan Dexter halen en çok izlenen diziler arasında yer almayı başarıyor. Peki, Dexter nerede çekildi?

Emlak Magazin 10.06.2019 - 23:00 15.07.2021 - 00:15 Serhat Karaman

Tarihe geçen diziler arasında yer alan Dexter halen en çok izlenen diziler arasında yer almayı başarıyor. Peki, Dexter nerede çekildi?

Dexter dizisi ilk bölümünü 1 Ekim 2006 yılında yayınlamıştır. Bir Showtime yapımı olan dizi finalini ise 22 Eylül 2013’de yapmıştır. Jeff Lindsay’in romanından uyarlanan dizinin senaristini geliştiren kişi ise James Manos Jr.’dır. Dexter’ın yönetmenliğini ise her bölüm farklı isimler üstlenmiştir.Dexter Dizisi Hangi Semtte Çekiliyor?Dexter dizisinin çekildiği yer ABD’nin Florida eyaletidir. Sahilleri ile ünlü Miami’de geçen dizinin çekimleri için şehrin farklı birçok mekanı kullanılmıştır. Dexter Dizisinin Konusu Nedir?Dexter dizisinin konusu masum görünen bir kişinin kendi adaletini sağlama amacıyla katile dönüşmesinin öyküsüdür. Dexter, Miami polis departmanının cinayet bürosunda kan analizcisidir. Dexter’ın üvey kardeşi Debra’da yine aynı departmanda polis memurudur.Zorlu bir çocukluk geçirmiş olan Dexter, etrafındaki herkes tarafın çok sevilen bir kişidir. Dexter’ın ayrıca bir de sevgili vardır. Oldukça iyi bir erkek arkadaş olan Dexter, sevgilisinin çocuklarına da iyi bir babalık yapmaktadır.Ancak genç adamın kimsenin bilmediği bir karanlık tarafı vardır. Dexter, kendi adaletini sağlamak için suçluların peşine düşen bir katildir. Dexter’a tüm bildiklerini öğreten kişi ise babasıdır. Kendisinin de polis departmanında çalışıyor olması ve bir cinayetin nasıl saklanacağı konusunda uzmanlaşması Dexter’a da büyük yardım sağlamaktadır. Dexter Dizisinin Oyuncuları Kimler?Dexter dizisinin oyuncuları arasında Dexter karakterine hayat veren Michael C. Hall vardır. Dexter’ın kardeşi Debra’yı ise Jennifer Carpenter canlandırmıştır. Dexter’ın sevgilisi Rita Bennett’i, Julie Benz oynamıştır. Dizide ayrıca James Remar, David Zyas, Luna Lauren Velez gibi önemli isimler de yer alıyor. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@