DGS 2022 kaçta başladı, kaçta bitecek? DGS kaç dakika sürüyor?

Binlerce aday bugün DGS 2022 sınavına girdi. DGS kaçta başlıyor, kaçta bitecek? DGS'de kaç soru var, sınav kaç dakika sürecek araştıranlar için bilgiler haberimizde.

DGS 2022 kaçta başladı, kaçta bitecek? DGS kaç dakika sürüyor?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) için binlerce adayın beklediği gün geldi. 2 yıllık önlisans eğitimlerini, 4 yıllık lisans eğitimine tamamlamak isteyen adaylar sabah saatlerinde sınava girdi. Sınav süresince soruları yanıtlamak için adaylar ter dökerken, yakınları ise sınavın kaçta biteceğini araştırmaya başladı.

2022 DGS kaçta başlıyor, kaçta bitecek?

Önlisans eğitimini lisans eğitimi düzeyine taşımak isteyen adaylar, 3 Temmuz Pazar günü Dikey Geçiş Sınavı'na (DGS) girdi. Tüm Türkiye'de eş zamanlı olarak başlayan sınav, saat 10.15'te başladı.

Sayısal ve sözel olmak üzere iki bölüm halinde yapılan DGS sınavı 10.15'te başladı. Çoktan seçmeli sorulardan oluşan 2022 DGS saat 12.30'da ise sona erecek.

DGS 2022 kaç dakika sürüyor, kaç soru var?

DGS'ye giren adaylar, uzun bir çalışma maratonunun ardından sınava girdi. Çoktan seçmeli sözel ve sayısal soruların yer aldığı sınavda, adaylara soruları yanıtlamaları için 135 dakika süre verildi. Sınav, 2 saat 15 dakika sürecek.

DGS adayları, sınavda 50 sayısal ve 50 sözel olmak üzere toplam 100 soru yanıtlayacaklar.

DGS 2022 sonuçları ne zaman açıklanacak?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları ile ilgili ÖSYM tarafından açıklama yapıldı. 3 Temmuz 2022 Pazar günü sınava giren binlerce aday için DGS sonuçları 12 Ağustos 2022 tarihinde açıklanacak. Sınav sonuçlarının saat kaçta açıklanacağına ilişkin bilgi verilmedi ancak sabah saatlerinde ilan edilmesi bekleniyor.