Dibe Vuran Bitcoin'i Yeniden Uçuracak Haber Rusya'dan Geldi! Rus Bakan Açıkladı, Kripto Para Piyasası Sallandı

Kripto para piyasaları LUNA depremi ile büyük bir şok yaşarken Bitcoin adeta erimişti. Yaşanan süreçte Bitcoin'e umut olacak son dakika açıklaması Rusya'dan geldi. Kripto para yasası mı geliyor?

Finans 19.05.2022 - 12:44 19.05.2022 - 12:44 Gülcan Özer

Ukrayna savaşı nedeni ile yoğun yaptırıma maruz kalan Rusya'nın bu yaptırımları aşmak için kripto paraları kullanacağı iddia edilmişti. Hatta bu iddiaların gündeme gelmesi dahi kripto para piyasasında bahar havası estirmiş, Bitcoin öncülüğünde pek çok kripto para birimi değer kazanmıştı. 

Konu hakkında son dakika bombasını Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov patlattı. Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen Yeni Ufuklar isimli etkinlik toplantısına katılan Manturov, kripto para birimleri hakkında yaptığı açıklama ile piyasalarda büyük yankı uyandırdı. 

RUSYA BİTCOİN VE KRİPTO PARALARI RESMİ ÖDEME ARACI OLARAK KABUL EDER Mİ, KRİPTO PARA YASASI ÇIKAR MI?

Moskova'da düzenlenen özel bir etkinliğe katılan Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov, burada yapmış olduğu açıklama ile kripto para piyasasında dalgalanma yaşanmasına neden oldu. Bir süredir Luna krizi ile adeta büyük bir çöküş yaşayan kripto paralar büyük bir güven kaybı yaşamış, kripto paralara yönelik soru işaretleri artmıştı.

Manturov yaptığı konuşmasında Rusya'nın kripto paraları resmi ödeme aracı olarak kullanıp kullanmayacağı yönündeki soruya “Bence yasallaşacak. Buradaki asıl soru bunun nasıl ve ne zaman olacağı, nasıl düzenleneceğidir. Herkes zamanın bunu gerektirdiğini, er ya da geç bir şekilde gerçekleşeceğini anlıyor "diyerek Rusya Merkez Bankası tarafından konu hakkında çalışmaların sürdüğünü söyledi. 

bitcoin bugün kaç dolar 19 mayıs

BİTCOİN'DE SON DURUM NE, 1 BİTCOİN KAÇ DOLAR?

Bitcoin gelen haberler ile toparlanma sürecine geçerken, bugün yeniden yeşile döndü ve 30 bin dolarının altında 28 bin 894 dolar seviyesi ile güne devam ediyor. 

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@