Dijital Evrenin Yeni Yatırım Trendi, Metaverse Araziler Oldu! Michael Gord Neden Sanal Arazi Satın Aldığını Açıkladı!

Dünyada yeni bir yatırım trendi başladı. Son bir hafta içerisinde metaverse arazisi satış değeri 100 milyon doları geçti. Metaverse arazisi nedir?

Dijital Evrenin Yeni Yatırım Trendi, Metaverse Araziler Oldu! Michael Gord Neden Sanal Arazi Satın Aldığını Açıkladı!

Dünyada dijital evren her geçen gün hayatımıza çok daha farklı ve yoğun bir şekilde nüfuz etmeye devam ediyor. Bitcoin, kripto varlıklar, NFT derken şimdi de metaverse ön plana çıkmaya başladı. Dijital evrende zaman harcayanların son günlerde sanal oyun platformu MANA'da meta araziler satın almaya başladılar.

META ARAZİLERDE OTORİTE İSİM: MİCHAEL GORD

Meta araziler konusunda son dönemlerde otorite olarak öne Michael Gord ismi çıkmaya başladı. Michael Gord, 2021 yılında Bitcoin ile alakalı bir makale okuduktan sonra 6 ay bu konuda yoğun bir araştırma sürecine girdi. Ardından ise Bitcoin'in en heyecan verici teknoloji olduğuna dari karar vererek blok zincir teknolojisi ile kripto para birimlerinin yaygınlaşmasını hızlandırmaya dair çalışmalar yaptı.

Bir zamanlar çok da ilgi görmeyen metaverse arazi satın alma ve satma düşüncesi Facebook'un kurumsal adını Meta olarak değiştirmesi ve sonrasında tokenlerde patlama olması ile büyük ilgi görmeye başladı. Sanatçıların gösterilerini yapabildikleri, markaların reklam verebildikleri, işletmelerin toplantılarına ev sahipliği yapabilen metaverse araziler son dönemlerde rekor işlem hacmine ulaşmayı başardı.

100 MİLYON DOLARLIK METAVERSE ARAZİSİ SATILDI

DappRadar verilerine göre sadece geçen hafta 100 milyon dolar değerinden fazla metaverse arazisi satıldı. Tokens'e yüzde 50 hissesini 1.7 milyon dolara satan Michael Gord'un firması Metaverse Group, geçen hafta 2,43 milyon dolar ödeyerek dijital arazi satın aldı. Ayrıca bir başka sanal arazi de Axie Infinity'de 2,3 milyon dolara satıldı.

SANAL ARAZİ ALMAK KAZANÇLI MI?

Sanal gayrimenkul yatırımı yapmanın ne gibi sonuçları olacağını bu alandaki otoriterlerden birisi olan Michael Gord değerlendirdi. Michael Gord'a göre şu anda sanal arazi satın almakla internetin ilk günlerinde bir web sitesinin piksellerini satın almak arasında fark bulunmuyor. Reklam alanı yerine o alanın sahipliğinin satın alınmasının daha sağlıklı bir yatırım olacağını söyleyen Michael Gord, 2017 yılında sanal arazi satın almayı keşfetti ama teknolojinin olgunlaşmamış olması nedeniyle bu girişimi erteledi. Pandemiyle beraber MANA'yı 2 sentten satın almaya başladı. Şimdi ise bu token 4,2 dolar seviyesine yükseldi. Geçen yıla göre ise artış yüzde 4.493 oldu.

SONRAKİ HABER