Dikkat, Az Önce Duyuruldu! Yüzde 1,53 Faizle Akbank İhtiyaç Kredisi Vermeye Başladı!

İhtiyaç kredisi kullanmak için faiz indirimi bekleyenlere Akbank'tan sevindirici bir haber geldi. Akbank aylık yüzde 1,53 faizle 100 bin TL ihtiyaç kredisi vermeye başladığını açıkladı.

Dikkat, Az Önce Duyuruldu! Yüzde 1,53 Faizle Akbank İhtiyaç Kredisi Vermeye Başladı!

Nakit sıkışıklığı son günlerde en büyük finansal problemlerden birisi olmaya devam ediyor. Bu nakit darlığının aşılabilmesinin yegane yolu ise bankalardan ihtiyaç kredisi çekmek oluyor. Ancak bankaların yüksek faizle ihtiyaç kredisi vermelerinden dolayı çok sayıda vatandaş kredi çekerken bin defa düşünmek zorunda kalıyorlar.

AKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZLERİNİ İNDİRDİ

İhtiyaç kredisini uygun maliyetlerle kullanmak isteyenlere Akbank'tan müjdeli bir haber geldi. Akbank yaptığı son dakika açıklamasıyla ihtiyaç kredisi faiz oranlarında indirime gittiğini resmen duyurdu. Bu haber özellikle ihtiyaç kredisi çekmek isteyen ama yüksek faizlerden dolayı gözü korkan vatandaşları sevindirdi.

AKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI

Düşük faizle ihtiyaç kredisi vermeye başlayan Akbank son haftalarda kredi verme oranını oldukça yükseltti. Önce uygun faizle konut kredisi veren Akbank şimdi de ihtiyaç kredisi faizlerini kamu bankalarının faiz oranlarının ortalamasının altına düşürdü. Şu anda Akbank'tan müşteriler aylık yüzde 1,53 faizle ihtiyaç kredisi çekebiliyorlar.

3 AY KREDİ ERTELEME

Akbank'ın müşterilerine sunduğu kredi fırsatları yalnızca düşük faiz ile de sınırlı kalmıyor. Akbank müşterileri talep etmeleri durumunda kullandıkları ihtiyaç kredileri için ilk 3 ay herhangi bir ödeme yapmayabiliyorlar. Ödemesiz dönemi tercih eden müşteriler bu imkanı kullanarak bütçelerini yormayacak finansal kaynaklara direkt olarak erişim sağlayabiliyorlar.

AKBANK 100 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA

Akbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,53 faiz uygulanıyor. Ancak bu faiz oranı kademeli faiz şeklinde uygulanıyor. 36 ay vadeli 75 Bin TL ile 100 Bin TL arasındaki ihtiyaç kredilerine bu faiz uygulanıyor. Daha düşük miktarlı kredilerde faiz oranı yüzde 1,57'ye çıkabiliyor.

Akbank'tan 36 ay vadeli 100 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 3.820 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu standart taksit olurken herhangi bir gecikmeye düşülmez ve günü gününe ödeme yapılırsa müşterilerden herhangi bir ekstra ödeme kesinlikle talep edilmiyor.

akbank ihtiyaç kredisi maliyet ve taksit hesaplama tablosu

AKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ İÇİN HANGİ BELGELER GEREKİR

-Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı veya pasaport)
-Adres belgesi
-Gelir belgesi

Bu belgeler Akbank müşterileri için talep edilmeyebiliyor. Bunun için banka ile irtibata geçilmesi gerekiyor. Nihai bilgilendirme Akbank tarafından yapılıyor.