Dikkat! İmar Barışı / Yapı Kayıt Belgesi Dolandırıcıları İş Başında

İmar barışı başvuruları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kabul edilmeye başlandı. Yoğun başvuru dolandırıcıların da iştahını kabarttı.

Dikkat! İmar Barışı / Yapı Kayıt Belgesi Dolandırıcıları İş Başında

İmar barışı başvuruları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kabul edilmeye başlandı. Yoğun başvuru dolandırıcıların da iştahını kabarttı.

Başvurular E - Devlet Üzerinden Kabul EdilecekÇevre ve Şehircilik Bakanı Mehtem Özhaseki imar barışı hakkında açıklamalarda bulundu. İmar barışı başvurusu için e devlet üzerinden işlemlerin yapıldığını belirten Özhaseki; ''Vatandaşlar bu konuda dolandırıcılara veya kötü niyetli kişilere, 'yetkiliyiz' diye pankart asanlara kulak asmasın, asla inanmasın. Direkt İstanbul'da bürolarımıza, diğer yerlerde bölge ve il müdürlüklerimize, ilçelerde tapu müdürlüklerine başvursunlar'' diyerek vatandaşları uyardı.144 Bin Kişi Başvuruda Bulundue-Devlet üzerinden yapılan başvuruların 8 Haziran 2018 tarihinden 11 Haziran 2018 tarihine kadar 144 bin sınırını aştığını dile getiren Özhaseki başvuruların herkes tarafından kolaylıkla yapılabilmesi için sadece kimlik numarası ve e devlet şifresi ile giriş yapılan e devlet üzerinden kabul edildiğini hatırlattı. İstanbul'da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından açılan imar affı ofisleri hizmet verirken bunun yanı sıra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlükleri ve Tapu Müdürlükleri de imar barışı hakkında vatandaşa yardımcı olacak.Dolandırıcılara İnanmayın!Yapı Kayıt Belgesi başvuru formu doldurmak isteyen kişilere yönelik olarak pek çok yerde ilanlar verildiğine dikkat çeken Bakan Özhaseki böyle bir olayın söz konusu olmadığının, başvuruların vatandaşın kendisi tarafından e devlet üzerinden yapıldığının altını çizdi. Başvuruyu kendisi yapamayan kişiler için ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Tapu Müdürlükleri destek verecek. Kötü niyetli kişilere e devlet şifresi verilmesi büyük risk içerdiği için kesinlikle tercih edilmemeli. Bakan Özhaseki "Vatandaşımızın, hiç kimseye gitmelerine gerek yok. Yani o tür bürolara, 'biz size yardımcı oluruz' diyenlere itibar etmesinler. Belge için internetten başvurabilirler ya da bizim müdürlüklerimize gelebilirler. İstanbul'da yaklaşık 40 tane müdürlük açtık. E-devlet şifrelerini de kimseye vermesinler'' dedi.Emlak365.com