Dikkat! Konut Fiyatları En Geç 6 Ay İçerisinde Yükselmeye Başlayacak

Ev almak için konut kredisi faiz indirimi müjdesi bekleyen kişiler bir yandan da "ev fiyatları yükselecek mi?" endişesini yaşıyorlar. Peki, konut fiyatları yükselecek mi?

Emlak Haberleri 28.09.2018 - 11:12 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

Ev almak için konut kredisi faiz indirimi müjdesi bekleyen kişiler bir yandan da "ev fiyatları yükselecek mi?" endişesini yaşıyorlar. Peki, konut fiyatları yükselecek mi?

Konut fiyatları hakkında açıklama KONUTDER ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas 'tan geldi. Elmas mevcut konut stoklarının tükenmesi ile beraber konut fiyatlarında kademeli bir artış beklediklerini ve 6 ay içerisinde konut fiyatlarının yükseleceğini söyledi. Türkiye İçin Kazanç Vakti Kampanyası İle 10 Milyar Lira Ciro Yapacağız!Emlak Konut başkanlığında düzenlenen, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından da desteklenen Türkiye İçin Kazaç Vakti kampanyası hakkında da konuşan Elmas "Kampanya iyi başladı, biz de dernekler ve sektörün önde gelen firmaları olarak destek verdik.Büyük bir fırsat, 2 aylık kampanya sürecinin sonunda ben 10 milyar lira ciro elde edileceğini ve 10-12 bin konutun satılacağını düşünüyorum. Biz Ağustos ortasında '5'i Bir Yerde' kampanyasıyla başlamıştık. Bakanlığın kampanyasıyla birleştirdik.16 projede, Ağustos ortasından Eylül sonuna kadar 260 tane konut satıldı, 140 milyon liralık ciro elde ettik. 300 bin ile 700 bin lira arasındaki konutlara ciddi talep var. Daha önce gelip konut alamayan vatandaşlar,kampanyayla tekrar gelip konutları aldı. Bitmiş konut,dükkan, ofisler de kampanyaya dahil ettik, onların satışları da hızlandı" dedi. Son 1 Yılda İnşaat Maliyetleri Yüzde 27 Artış Gösterdiİnşaat maliyetlerinin büyük bir hızla arttığını belirten Elmas "TÜİK rakamlarına göre son 1 yılda Türkiye genelinde ev fiyatları yüzde 10,5 arttı. İstanbul'da ise yüzde 4 artış oldu. Maliyetler korkunç derecede yükseldi.Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) rakamlarına göre son 1 yılda maliyetler yüzde 27 arttı. Kendi araştırmalarımıza göre ise, kurun hareketlenmesiyle beraber son 2 aydaki maliyet artışı yüzde 20'yi geçti. Yani maliyetlerin yanında konut fiyatlarında yükseliş olmadı. Önümüzdeki dönemde maliyetlerdeki bu artış konut fiyatlarına yansıyacaktır. Yansımadan önce ev almanın en avantajlı dönemini yaşıyoruz" dedi.Yaşanan bu artışın mevcut konut stoku nedeni ile konut fiyatlarına henüz yansıtılmadığını söyleyen Elmas bazı illerde ise konut fiyatlarına şimdiden zam yapılmaya başlandığını söyledi. Özellikle de İzmir konut fiyatları için yükselişin başladığını söyleyen Elmas  İstanbul, Ankara,Antalya ve diğer büyükşehirlerde konut fiyatlarının kademeli olarak kısa sürede yükselişe geçeceğini söyledi. Haber Kaynağı: emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@