Dipten Dönen Bitcoin Rekora Koştu! Kabus Bitti, 50 Bin Dolar Sınırı Aşıldı

Kripto para birimleri arasında en çok işlem gören para birimi olan Bitcoin dipten döndü. Hızla yükselen BTC yeniden 50 bin dolar sınırını aşmayı başardı!

Dipten Dönen Bitcoin Rekora Koştu! Kabus Bitti, 50 Bin Dolar Sınırı Aşıldı

Kripto para yatırımcılarına kabus dolu günler yaşatan Bitcoin sonunda kötü günleri geride bıraktı. Bir süredir dipten dönüş sinyalleri veren Bitcoin yatırımcısının yüzünü yeniden güldürmeye başladı. Temmuz ayında 30 bin dolar seviyesini gören BTC bugün yeniden 50 bin dolar seviyesine ulaşmayı başardı.

Yaklaşık 3 aylık süreçte yüzde 70 oranında değer kazanmayı başaran Bitcoin dijital para biriminin yanı sıra Ethereum ve Cardano’ya ait ADA’da da yukarı yönlü hareketlilik devam etti. Yaşanan yükselişin ardından Bitcoin için yeniden 100 bin dolar hedefi dillendirilmeye başlandı.

BİTCOİN İÇİN YENİ RALLİ BEKLENTİSİ OLUŞTU, 100 BİN DOLAR HEDEFİ YENİDEN GÜNDEME TAŞINDI!

Konu hakkında değerlendirme yapan Bloomberg Intelligence’tan Mike McGlone 2021 için zirve seviyeye halen ulaşılabileceği yönünde değerlendirmede bulunurken

Fundstrat Global Advisors Kurucu Ortağı Tom Lee ise yıl sonuna kadar Bitcoin’de 100 bin doların görülebileceği tahmini ile gündemi sallamıştı. Lee tarafından yayımlanan notta “Bitcoin’in 200 günlük ortalamasını kırması durumunda güçlü bir ralliye gireceğini düşünüyoruz” ifadelerine yer verilmişti.

23-ağustos-bitcoin-kuru

BUGÜN BİTCOİN KAÇ DOLAR OLDU, 1 BTC KAÇ TL?

Yaşanan yükselişin ardından 1 Bitcoin 23 Ağustos 2021 Pazartesi gününe haftanın ilk işlem gününde 50 bin 122,70 dolar seviyesinden başlamayı başardı. Bitcoin yeniden 50 bin dolar seviyesinin üzerine tırmanmayı başarırken Türk Lirası üzerinden hesaplandığında ise günlük dolar kuru ile 1 BTC 423 bin 967 TL oldu.

SONRAKİ HABER