Dışişleri Bakanlığı Duyurdu! Türkiye'den 6 Ülkeye Vize Serbetsliği

Dışişleri Bakanlığı'ndan gelen son bilgilerde Türkiye'nin 6 farklı Avrupa ülkesi için vize muafiyeti getireceği duyuruldu.

GÜNDEM 20.02.2020 - 10:39 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Dışişleri Bakanlığı'ndan gelen son bilgilerde Türkiye'nin 6 farklı Avrupa ülkesi için vize muafiyeti getireceği duyuruldu. Türkiye'nin vize serbestliği sağlayacağı 6 Avrupa ülkesi ve Dışişleri Bakanlığı'nın konuya dair duyurusu.

Türkiye vize muafiyeti konusunda yeni adımlar atacağını duyurdu. Bazı Avrupa ülke vatandaşlarına sağlanacak olan vize muafiyetine ilişkin Dışişleri Bakanlığı'ndan yazılı bir açıklama yapıldı. Bunun yanında Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy'da vize muafiyeti konusunda bilgi verdi. 6 AVRUPA ÜLKESİNE VİZE MUAFİYETİDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy vide muafiyetine dair kendisine sorulan bir soruya yanıt verdi. Bu noktada bakanlığın çalışmalarına ilişkin son durumu aktaran Hami Aksoy aşağıdaki listede yer alan 6 ülke için vizde muafiyeti sağlanacağını belirtti. Vize muafiyeti ile turizm ve ticari faaliyetlerin artması amacıyla sağlanacak vize muafiyetine ilişkin Dışişleri Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde yer alan o duyuru şu şekilde;Avrupa Birliği Schengen bölgesi üyelerinden Avusturya, Belçika, Hollanda, İspanya, Polonya ve Birleşik Krallık vatandaşlarına, 2 Mart 2020 tarihinden itibaren Türkiye'ye gerçekleştirecekleri turistik amaçlı seyahatlerinde her 180 günde 90 gün süreyle vize muafiyeti sağlanması kararlaştırılmıştır. Bu adımla, anılan ülkelerle turizm potansiyelimizin artırılmasının yanı sıra, ticari, ekonomik ve kültürel ilişkilerimizin daha da geliştirilmesi amaçlanmaktadır.
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@