DİSK'ten EYT Açıklaması: Emeklilik Yük Değil, Haktır!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimi kaybetsek dahi ben yokum açıklaması ile kapıları kapattığı EYT mağdurlarına bir destek açıklaması da DİSK'ten geldi.

Gündem 21.11.2019 - 20:00 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimi kaybetsek dahi ben yokum açıklaması ile kapıları kapattığı EYT mağdurlarına bir destek açıklaması da DİSK'ten geldi. Detaylar haberimizde!

Mecliste kurulan komisyon ile umutlanan EYT mağdurlarına Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu açıklama ile kapıları kesin bir şekilde kapatmıştı. Neden erken emeklilik sorusunu yönelten Cumhurbaşkanı Erdoğan seçimi kaybetsek dahi ben yokum diyerek EYT'ye kesinlikle onay vermeyeceğini duyurmuştu. Asgari Ücret Arttırılsın! Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu DİSK Kocaeli Bölge Temsilciliğinin, İzmit Sabri Yalım Parkı'nda düzenlediği etkinlikte basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Son dönemin en çok tartışılan konularının başında yer alan işsizlik sorununa değinen Çerkezoğlu, "İşsizliğin sebebi, iş gücüne katılımdaki artış değil, istihdamdaki azalmadır. Bu işsizlik sorununu çözmek, üretime dayalı bir ekonomik model, kalıcı ve güvenceli bir istihdamın artırılması için hükümeti adımlar atmaya davet ediyoruz." dedi.Asgari ücretlilerin de haklarını savunan Çerkezoğlu herkesin insanca yaşayacağı bir ücreti almaya hakkı olduğunu belirterek bu ücretin alınmasını sağlamak amacı ile omuz omuza çalışacaklarını söyledi. EYT Bir Lütuf Değil Haktır! EYT mağdurlarına destek verdiklerini belirten Çerkezoğlu "Belli bir çalışma süresini tamamladıktan sonra emekli olmak ve daha sonra da son nefesine kadar insanca yaşayacağımız bir ücret ve sosyal haklara sahip olmak, bu ülkede yaşayan herkes için bir yurttaşlık hakkıdır, devletin de görevidir, sorumluluğudur.Emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetine son verilmesi gerekir. Emeklilik yük değildir, haktır ve bu hakkın teslim edilmesi gerekir" diyerek destek açıklamasında bulundu. Emlak365.com 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@