Diyanet Suriye'de İmkansızlıktan Evlenemeyen Suriyeliler İçin Eşya Yardımı Gönderecek

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 7 tır çeyiz yardımı yapılacağı açıklandı. Bu çeyiz yardımlarının Şanlıurfa’da ve Suriye’de dağıtılacağı bildirildi. 

Gündem 27.02.2022 - 23:29 27.02.2022 - 23:29 Engin Uzunoğlu

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından dönem dönem yapılan yardımlara bir yenisi daha eklendi. Türkiye Diyanet Vakfı Konya Şubesi tarafından Şanlıurfa’ya 7 tır dolusu yardım gönderildi. Bu yardımların içerisinde giyim, mobilya, züccaciye, tekstil ürünleri gibi malzemelerden oluştuğu belirtildi. Toplam 107 kalem malzemenin bulunduğu tırlar Şanlıurfa Müftülüğü tarafından karşılanarak teslim alındı.

TÜRKİYE DİYANET VAKFINDAN 7 TIR DOLUSU YARDIM

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından organize edilen bu yardımlarda bir başka vakıf da destekçi oldu. Ulaşan tırları teslim alan Şanlıurfa Müftülüğü konuya dair kapsamlı bir bilgilendirme yaptı. Şanlıurfa Müftülüğü bu yardım malzemelerinin nasıl kullanılacağını da açıkladı. Verilen bilgilere göre bu yardım malzemelerinin tamamı Şanlıurfa’da ve Suriye’de maddi imkanları yeterli olmadığı için evlenemeyen nişanlı çiftlere dağıtılacak. Bu şekilde imkansızlıktan dolayı aile kuramayanlara yardımda bulunulacak.

SURİYE'YE GÖTÜRÜLÜP İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DAĞITILACAK

Şanlıurfa Müftülüğü tarafından yapılan kapsamlı açıklamaya göre gönderilen yardım tırlarında bulunan malzemeler iki ayrı etapta dağıtılacak. Bağışlanan bu eşyaların bir kısmı Şanlıurfa’da ihtiyaç sahibi nişanlı çiftlere verilecek. Ayrılacak olan bir diğer kısım ise ilerleyen günlerde Suriye’ye sevk edilecek. Burada terörden arındırılan bölgelerdeki Suriyelilere malzeme yardımı dağıtımı yapılacak. 

Türkiye Diyanet Vakfı iller bazında bu tür yardımları belirli dönemlerde çeşitli gerekçelerle yapabiliyor. İllerde bulunan şubeler aracılığı ile yardım yapılacak kişiler tespit edilerek vakıf yönetimince yardımlar organize ediliyor. Suriyelilere yönelik ise daha önce de Türkiye Diyanet Vakfı tarafından yardım programları organize edildiği biliniyor. hayırseverlerin yardımları bu şekilde ihtiyaç sahiplerini ulaştırılıyor. Türkiye Diyanet Vakfı'nın yardım programlarının Ramazan ayında çok daha yoğunlaşması tahmin ediliyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@