Diyanetten Son Dakika Corana Virüsü Açıklaması: Cuma Namazı ve Namazların Camilerde ve Mescitlerde Cemaatle Kılınmasına Ara Verildi!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş canlı yayında Diyanetin Corana Virüsü tedbirleri hakkında canlı yayında açıklama yaptı.

GÜNDEM 16.03.2020 - 15:39 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş canlı yayında Diyanetin Corana Virüsü tedbirleri hakkında canlı yayında açıklama yaptı. Yapılan açıklamada Corana Virüsü nedeni ile Cuma namazı ve camilerin ibadete kapatılması sorularına yanıt verdi. İşte alınan önlemler ve son dakika açıklamaları...

Diyanet İşleri Başkanlığı Corana Virüsü nedeni ile alınan önlemleri canlı yayında açıkladı. PEYGAMBERİMİZ ZAMANINDA VEBA SALGINI NEDENİ İLE EVLERİNDE NAMAZ KILMIŞLARDICuma namazı başta olmak üzere cami ve mescitlerde cemaatle namaza ara verildi... -Cuma namazı yerine öğle namazı kılınması yeterli olacaktır. -Ezanlar okunmaya devam edecektir. -Camiler gerekli önlemler alınarak açık tutulacaktır. -Toplu mekanlar, hastalığın salgın haline gelmesinde yüksek bir risk içeriyor.-Vaka sayısının artmasıyla tedbir olarak toplu organizasyon iptal edildi.-Cami ve mescitlerde namazın cemaatle kılınmaya devam edilmesi haline virüsün yayılmasını hızlandıracak.-Koronavirüsün yayılma tehlikesi ortadan kalkıncaya kadar Cuma namazı başta olmak üzere, cemaatle namaz kılınmasına ara verilmiştir.Dünya Müslümanlar Birliği, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayıldığı herhangi bir ülkede kontrol altına alınana kadar "cuma ile cemaatle namaz kılınmasının durdurulması" yönünde fetva yayımlamıştı.


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@