Doğalgaz Desteği Başvuru Tarihleri Belli Oldu! Kaç TL Olacağına İlişkin İlk Açıklama Geldi

Doğalgaz desteği için başvuruların nasıl yapılacağı ve fatura desteğinin kapsamının ne olacağına ilişkin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık açıklamalarda bulundu.

Finans 11.01.2022 - 11:31 11.01.2022 - 11:31 Mustafa Karagöz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk müjhdesini verdiği doğalgaz fatura desteği için tüm detaylar belli oldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık fatura desteğinin kapsamı hakkında vatandaşları bilgilendirdi. 

DOĞALGAZ DESTEĞİ BAŞVURULARI NEREDEN NASIL YAPILACAK?

Doğagaz faturası desteği ailelere daha önceden yakacak yardımı olarak sağlanıyordu. Yakacak yardımı kömür desteği olarak veriliyordu. Doğalgaz kullanımının yaygınlaşmasının ardından ise birçok ihtiyaç sahibi aile yakacak desteğinden faydalanamaz oldu. 

İhtiyacı olup destekten faydalanılması için ise yeni dönemde düzenleme yapıldı. 2022 yılının ilk kabine toplantısında açıklanan destek ödemeleri içinde yer alan doğalgaz fatura desteğine dair ilk açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gelmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ailelerin artık yakacak yardımları kapsamında doğalgaz fatura desteği için başvuru yapabileceklerini bildirerek çalışamaların devam edeceğini açıklamıştı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasının ardından diğer detaylar Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından açıklandı. 

MART'TA ÖDEMELER BAŞLAYACAK

Ankara'da gazetecilerle kahvaltıda buluşan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ailelerin destek ödemelerinin ne zaman alacaklarını ilan etti. Doğalgaz fatura desteğine ilk başvuruların Şubat ayında alınacağını ilan eden Bakan Yanık, başvuruların ardından hak sahibi olarak belirlenen kişilere ödemelerin Mart ayında yapılacağını söyledi. Bakan Yanık destek ödemelerinin ne kadar olacağı hakkında kış mevsiminin sert geçeceği bölgelerde daha fazla destek sağlanacağını açıklarken tüm başvuru işlemleri e-Devlet kanalı üzerinden online tamamlanacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@