Doğalgaz Fiyatlarında Zam Endişesi Artmıştı! Enerji Bakanı Dönmez'den Son Dakika Açıklaması

Doğalgaz ve elektrik fiyatlarına zam konusu vatandaşları endişelendiriyor. Maliyet fiyatlarının artması nedeniyle her an zam yapılma ihtimali bulunurken son duruma dair resmi açıklama geldi.

Doğalgaz Fiyatlarında Zam Endişesi Artmıştı! Enerji Bakanı Dönmez'den Son Dakika Açıklaması

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez enerji piyasasına dair açıklamalarda buludu. Bakan Dönmez konuşmasında Avrupa'da maliyetlerin yükseldiğini ifade ederek bu fiyat artışlarının vatandaşlara yansımaması adına çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

DOĞALGAZ FİYATLARINA ZAM GELECEK Mİ?

Doğalgaz fiyatlarına zam gelip gelmeyeceği milyonlarca vatandaşı endişelendirirken konuya dair son resmi açıklama Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'den geldi.

Bakan Dönmez doğalgaz fiyatlarında maliyetler arttığını söyledi. Avrupa'da oluşan fiat tablosunu hatırlatan Bakan Dönmez, Türkiye'de de doğalgaz talebinin kışın artacağını ifade etti. Kış dönemi için ek kaynak görüşmelerinin sürdüğünü ifade eden Bakan Dönmez, Türkiye'nin elini rahatlatan durumun uzun süreli doğalgaz anlaşmaları olduğunu ifade etti.

Bakan Dönmez doğalgaz talebine ilişkin konuşmasında da "Diğer taraftan doğal gaz ihtiyacımızın bu sene yaklaşık yüzde 20 artmasını öngörüyoruz. Farklı tedarik kanallarından ilave talebi karşılamak üzere planlamalarımızı yaklaşan kış şartlarına göre sürekli güncel tutuyoruz." ifadelerini kullandı.

Bakan Dönmez'in Zam Olacak Mı? Sorusuna Dair Açıklması

Bakan Dönmez enerji fiyatlarının küresel ekonomileri allak bullak ettiğini söyledi. Bu dönemde yaşanan maliyet artışlarının vatandaşlarımıza en az seviyede yansıması için elimizden gelen bütün çabayı ortaya koyuyoruz, diyen Enerji Bakanı Fatih Dönmez zam hakkında "Hanehalkını, esnafımızı ve üreticilerimizi korumak için elimizdeki tüm imkanları sonuna kadar kullanacağız”dedi.