Doğalgaz İçin Meclis'ten Devrim Niteliğinde Karar! Kademeli Faturalandırmaya Geçiliyor

Meclis gündemine taşınan doğalgaz faturaları için önemli bir karar verildi. Karara göre artık kademeli doğalgaz faturalandırılmasına geçilecek ve her vatandaş aynı faturayı ödemeyecek.

Gündem 23.12.2021 - 09:12 23.12.2021 - 09:13 Büşra Uluşen

Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş,Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşüldüğü TBMM Gene Kurulu'nda doğal gaz faturalarıyla ilgili devrim niteliğinde bir açıklama yaptı. Elitaş açıklamasında, yüksek gelirli vatandaşlar ile düşük gelirli vatandaşların aynı doğalgaz faturalandırmasına tabi tutulmasının doğru olmadığını belirterek konu hakkında çalışma yapacaklarını söyledi. Elitaş, 4 Ocak'tan itibaren Türkiye Büyük Millet Meclisi çalışmalarına başlar başlamaz kademeli doğal gaz tarifesine geçileceğinin müjdesini verdi. 

Kademeli Doğalgaz Tarifesi Getiriliyor

İYİ PArti Samsun Milletvekili Bedri Yaşarise konuya ilişkin olarak, BOTAŞ'ın kademeli tarifeye geçmesini tavsiye ederek, farklı il ve bölgelerdeki tüketime göre faturalandırma yapılmasını istedi. 

Yaşar'dan sonra yeniden konuşan Elitaş, konunun meclis gündemine taşındığını ve bu doğrultuda 4 Ocak'tan itibaren tüm Türkiye'de kademeli doğalaz tarifesine geçileceğini söyledi. Elitaş sözlerini sonlandırırken, gelir eşitsizliğine sahip olan vatandaşların aynı doğalgaz faturası ödemesini doğru bulmadıklarını vurgulayarak, BOTAŞın özelleştirilmesi konusunu ise gündeme almadıklarını söyledi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@