Doğalgaz Yardımı İçin 3 Günde Rekor Sayıda Talep! Başvuru İşlemi Nereden Ve Nasıl Yapılıyor?

Uygulamaya yeni başlanan doğalgaz yardımına 3 günde rekor sayıda başvuru yapıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı doğalgaz yardımı başvurusu nasıl yapılır?

Finans 21.02.2022 - 18:42 21.02.2022 - 18:42 Engin Uzunoğlu

Vatandaşların yüksek enflasyon karşısında ezilmemeleri adına ihtiyaç sahiplerine verilecek olan doğalgaz yardımına ilişkin yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın koordinasyonunda verilecek olan doğalgaz yardımı için vatandaşların başvuruları alınmaya devam ediliyor. Doğalgaz yardımı başvurularına ilişkin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yeni bir açıklama yaptı.

3 GÜNDE REKOR SAYIDA BAŞVURU

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık vatandaşların doğalgaz yardımına yoğun bir şekilde talepte bulunduklarını söyleyerek, “Doğalgaz yardımı olarak bilinen Doğalgaz Tüketim Desteği için son 3 günde e-devlet üzerinden 216 Bin adet başvuru aldık. Daha fazla vatandaşımıza ulaşabilmek için çalışmalarımızı çeşitlendirmeye devam ediyoruz.” dedi.

DOĞALGAZ YARDIMI KAÇ TL VE NE ZAMAN ÖDENECEK?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından vatandaşlara verilecek olan doğalgaz yardımının miktarı daha önceden belirlenmişti. Bölgeden bölgeye değişiklik gösterecek olan doğalgaz yardımının miktarı en az 450 TL ve en fazla 1.150 TL olabilecek. Yılda iki defa yapılacak olan doğalgaz yardımı ödemelerinin ilkinin Mart ayı içerisinde yapılması bekleniyor. Ayrıca yapılan planlamaya göre toplamda 4 milyon hanenin doğalgaz yardımından yararlandırılmaları planlanıyor. Başvurular alındıktan sonra yapılacak değerlendirme ile doğalgaz yardımı alacak haneler belirlenip ödemeler yapılacak.

E-DEVLET DOĞALGAZ YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın doğalgaz yardımı için başvuru işlemleri merak ediliyor. Vatandaşlar doğalgaz yardımı başvurularını e-devlet üzerinden yapabiliyorlar. E-devlet sistemine giriş yapan vatandaşlar Aile Bakanlığı’nın hizmetleri arasında doğalgaz yardımı başvurusu işlemini tamamlayarak başvurularını yapabiliyorlar. Ayrıca vatandaşlar Aile Bakanlığı’na bağlı olan  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığı ile de bu başvurularını yapabiliyorlar. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@