Ana Sayfa EKONOMİ 17 Mayıs 2018

Doğan Medya Satışı Tamamlandı, Resmen Demirören Holding’in Oldu

Türkiye'nin en büyük medya satışlarından biri daha tamamlandı ve 893 milyon dolar bedeli ile Doğan Holding resmen Demirören Şirketler Grubuna geçti.
2018-05-17T13:22:06+00:00 Emlak 365 | Emlak Haberleri ve Yeni Konut Projeleri
Doğan Medya Satışı Tamamlandı, Resmen Demirören Holding’in Oldu
Doğan Medya Satışı Tamamlandı, Resmen Demirören Holding’in Oldu

Demirören Medya Yatırımları A.Ş. ile Doğan Holding arasında imzalanan Hisse Satış Sözleşmesi süreci için beklenen son adım atıldı. Demirören Holding söz konusu satışın bedelini Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.’nin hesabına yatırdı ve satış süreci resmen tamamlanmış oldu.

Doğan Medya Kime Satıldı?

Doğan Medya satıldı haberlerinin yayımlanması ile beraber herkes bu sorunun yanıtını aramaya başlamıştı. Söz konusu satış süreci resmen tamamlandı ve Doğan Holding’in yeni sahibi Demiören oldu. KAP’ a yapılan resmi açıklama ile satışın tamamlandığı ilan edildi. İşte o açıklama metni;

“Daha önce kamuya açıkladığımız çerçevede, 6 Nisan tarihinde Şirketimiz ile Demirören Medya Yatırımları Ticaret AŞ arasında imzalanan ‘Hisse Satış Sözleşmesi’ kapsamında, doğrudan bağlı ortaklıklarımız, Doğan Gazetecilik AŞ, Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık AŞ, Doğan TV Holding AŞ, Doğan Haber Ajansı AŞ, Doğan Dağıtım Satış Pazarlama Matbaacılık Ödeme Aracılık ve Tahsilat Sistemleri AŞ, Doğan İnternet Yayıncılığı ve Yatırım AŞ ve Doğan Media International GmbH (birlikte ‘Devre Konu Şirketler’) ile dolaylı bağlı ortaklığımız Mozaik İletişim Hizmetleri AŞ’de sahip olduğumuz pay senetlerinin tamamının ve kullanılan alım hakkı opsiyonu neticesinde ‘Radyo D’ ve ‘CNN Türk Radyo’nun lisans haklarının Demirören Medya Yatırımları Ticaret AŞ (Alıcı)’ye toplam 893 milyon dolar satış bedeli (Satış Bedeli) üzerinden nakden ve peşin olarak satılmasında, ‘kapanış koşulları’ sağlanmak suretiyle pay senetlerinin satışı ve devri bugün itibariyle tamamlanmış ve satış bedeli tam ve nakit olarak serbest şekilde hesaplarımıza intikal etmiştir.”

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?