Dogecoin Mucidi Bu Altcoini Alanları Resmen Uyardı! En Popüler Coin Mucidinden Akıl Almaz Kripto Para Açıklaması!

Elon Musk’ın da desteklediği popüler meme coinlerden Dogecoin (DOGE)’in mucidinden piyasalara ilişkin kritik açıklama! ‘’Keşke kriptonun sonu olsaydı!’’

Finans 02.06.2022 - 16:16 02.06.2022 - 16:19

Meme coinler arasında lider koltuğunda oturan DOGE, son dönemde kripto piyasalarında görülen sert geri çekilmelerin ardından riskli bir yapıya büründü. Asıl şaşırtıcı olan ise Dogecoin mucidi Jackson Palmer tarafından kripto paralara ilişkin yapılan sert eleştiriler oldu. Keşke kripto paraların sonu olsaydı diyerek ciddi bir tartışma yaratan Palmer, DOGE sahiplerinden Elon Musk’ı da dolaylı olarak eleştirdi.

Dogecoin Mucidinden Kripto İtirafı!

DOGE’nin mucidi olarak görülen Jackson Palmer, yakın zamanda verdiği bir röportajda kripto paraların sonu olmasını istediğini ancak öyle olmadığını dile getirmesinin arıdndan büyük tepki topladı. İnsanların kripto paralar nedeniyle giderek hiçbir şey yapmadan para kazandığını ve bunun herkesi mahvettiğini ifade eden Palmer, kriptonun daha hızlı patlayacağını düşündüğünü ve insanların derslerini almalarını beklediğini itiraf etti.

Dolandırıcılıklara Dikkat Çekti!

Jackson Palmer’a göre kripto paralara ilişkin birçok işlemin dolandırıcılıkla eşdeğer olduğuna vurgu yaptı. ICO’lar, DAO’lar ve NFT’leri dolandırıcılık olarak tanımlayan ve IGO sektörünün de en sonki dolandırıcılık olduğuna işaret ediyor. Axie, SAndbox, Bored Ape Yacht Club ve daha birçok proje bu kapsamda zan altında bırakılıyor.

Kriptoya karşı sinizmin arttığına ve akan paraya rağmen bu durumun yaşandığına işaret eden Palmer, bir çöküş olması gerektiğini söyledi. Çok daha acı verici yeni gelişmelerle karşı karşıya kalınabileceğine işaret etti.

Dogecoin Yükselecek Mi?

DOGE fiyatı ise son dönemde yaşadığı sert geri çekilmeler sonrasında risk faktörü artmış görülüyor. Palmer tarafından yapılan açıklamalardan da olumsuz etkilenen DOGE, 2 Haziran Perşembe gününde 0,081 USD seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

Piyasalarda hafta başından itibaren nispeten pozitif bir eğilim görülse de geri geri çekilmeler yaşanmaya da devam ediyor. Bitcoin ise 30 bin dolar seviyelerini test etmeye devam ediyor. Ethereum ise Bitcoin’in aksine düşüş eğilimini sürdürerek 1.823 dolar seviyelerine kadar gerilemiş durumda olduğu görüldü.

Emlak365 yatırım tavsiyesi vermez. Emlak365 uzmanların genel tahminlerini ve piyasa verilerini paylaşmaktadır. Yatırım tavsiyesi vermekle yetkili değildir.  

Gelişmelerden Haberdar Olun

@