Dogecoin Neden Yükseliyor, Ne Kadar Oldu, Fiyat Artışı Devam Edecek Mi?

Kripto para piyasasında yine Dogecoin fırtınası esmeye başladı. Son 24 saatte Dogecoin yüzde 8 değer kazanırken bu yükselişin nedeni merak edilmeye başlandı.

Dogecoin Neden Yükseliyor, Ne Kadar Oldu, Fiyat Artışı Devam Edecek Mi?

Kripto para piyasalarının en ilginç para birimleri içerisinde başta gelen Dogecoin yeniden yükselişe geçti. Bir süredir durağan fiyatlamaya maruz kalan Dogecoin'de değer kazanımı piyasalarda heyecanla karşılandı. Bu fiyat yükselişinin nedenleri ise merak konusu oldu. Dogecoin neden yükseldi, sebebi ne?

DOGECOİN NE KADAR OLDU?

Son 24 saat içerisinde fiyatını yükselten Dogecoin'deki yükseliş oranı yüzde 8'in üzerinde gerçekleşti. Şu anda Dogecoin 0,2387 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor. Dogecoin'in yükseliş ivmesi yakalaması kripto para yatırımcılarının planlarını yeniden yapmasına neden olud. Bundan dolayı da bu yükseliş hareketinin nedenleri araştırılomaya başlandı.

DOGECON NEDEN YÜKSELİYOR?

Dogecoin'in yükselişinin nedeninin altında TESLA'nın CEO'su Elon Musk olup olmadığı merak ediliyor. Bilindiği gibi Elon Musk açık bir şekilde Dogecoin'e destek oluyor. Bu sefer ise dolaylı destek ile Dogecoin fiyatında yükselişler meydana geldi. Elon Musk meme coin Shiba Inu yavrusu Floki'nin bir fotoğrafını sosyal medya hesabında paylaşmıştı. Bu paylaşım ile sosyal medyanın trendleri arasına giren Shiba Inu değerini yüzde 70 katladı. Dogecoin klonu olan Shiba Inu da bu gelişmeler kaydedilince Dogecoin de bundan etkilendiş.

Klonundan aldığı destekle yeniden fiyatlanan Dogecoin kaydettiği değer artışı ile yeniden tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Bir süredir inişli çıkışlı bir grafik sergileyen Dogecoin yeniden yükseliş ivmesine girmesi ile yatırımcılarını sevindirdi. Ancak bu yakalanan yükseliş hareketinin süreklilik kazanıp kazanmayacağı merak ediliyor.

Dogecoin 0,34 dolar seviyesinde gerilediği 0,20'li dolar seviyelerinde yatırımcılarına büyük kayıplar getirmişti. Şimdi gerçekleşen yükseliş hareketi ile yatırımcılar zararlarını telafi edebilmek için iyice umutlandılar.

SONRAKİ HABER