Dogecoin Neden Yükseliyor, Yeni Bir Ralli Mi Başladı, Yükselmeye Devam Eder Mi?

Kripto para piyasalarının en ilginç para birimi olarak gösterilen Dogecoin yeniden yükselişle geçti. Peki Dogecoin neden yükseliyor, yeni bir ralli mi başladı, yükselmeye devam eder mi?

Dogecoin Neden Yükseliyor, Yeni Bir Ralli Mi Başladı, Yükselmeye Devam Eder Mi?

Kripto para piyasalarında anlık ilginç gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. 2021 yılının en çok sükse yapan para birimlerinden olan Dogecoin yeni bir yükseliş hareketine başladı. Kripto para yatırımcıları ise bu yükseliş hareketine dair analizleri çok yakından takip etmeye, konuya ilişkin araştırmalar yapmaya başladılar.

DOGECOİN NEDEN YÜKSELİYOR?

Dogecoin son dönemlerin en hızlı yükselişini son 24 saat içerisinde gösterdi. Son 24 saat içerisinde yaklaşık yüzde 18 kazanç sağlayan Dogecoin tüm hesaplamaları ve beklentileri devre dışı bıraktı. Herkes Dogecoin'in neden yükseldiğini araştırmaya başladı.

Dogecoin bilindiği gini Elon Musk'ın gözbebeği olan kripto para birimlerinden birisiydi. Elon Musk dün sosyal medya hesabının görselinden Dogecoin'i kaldırınca herkes bu desteğin çekildiğini düşünerek Dogecoin'in düşüşe geçeceği yorumlarını yapmaya başladılar.

Ancak Elon Musk bu desteğini çekmemişti ve Dogecoin'in dev milyarderden destek almaya devam ettiğinin anlaşılması ile popülerliğini arttırdı. Dogecoin alımları son 24 saat içerisinde güçlendi ve yüksek bir fiyat artışı meydana geldi.

dogecoin neden yükseliyor

DOGECOİN İÇİN YENİ BİR RALLİ Mİ BAŞLADI?

Tüm grafiklere ve göstergelere bakıldığında Dogecoin için yeni bir döneme geçiş yapıldığı görülüyor. Bu dönemin yeni bir ralli dönemi olabileceği konuşulmaya başlandı. Dogecoin şu anda 0,2407 Dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu seviyenin bu kripto para için çok kritik bir önemi bulunuyor.

Dogecoin'in 0,24 dolar seviyesinin üzerinde kalmayı başarabilirse ralli şartları o zaman devreye girecek. Böyle bir durumda Dogecoin'in değerini 3-4 kat arttırması gibi bir potansiyel devreye girebilecek. Bundan dolayı yeni bir ralli için yatırımcılar bu seviyenin aşılmasını bekliyorlar.

DOGECOİN YÜKSELMEYE DEVAM EDER Mİ?

Dogecoin için yükseliş beklentisi oldukça arttı. Esasında Dogecoin geçtiğimiz aylarda ciddi bir irtifa kaybetti. O dönem Dogecoin yatırımı yapanlar şu anda zararlarının telafisini bekliyorlar. Bundan dolayı da yüzde 18 gibi bir yükselişle Dogecoin'de yüklü miktarda kar satışı olmasına dair bir beklenti bulunmuyor.

Mevcut seviyede Dogecoin için kar satışlarının cılız kalacak olması bu kripto paranın yükseliş hareketinin şu aşamada devam edeceğini gösteriyor. Satışlar gelmeden Dogecoin'in fiyatında sert bir gerileme olması düşünülmüyor. Özellikle 0,24 dolar seviyesinin üzerinde bir düşüş şu anda tahmin edilmiyor.

SONRAKİ HABER