Dogecoin ve Vitalik Buterin Yeni Bir Proje için Kolları Sıvadı

Dogecoin yeni bir proje için uzun zamandır plan kuruyordu. Yeni dönemde planlarını harekete geçirmek için Vitalik Buterin ile omuz omuza çalışacağını duyurdu.

Finans 24.12.2021 - 11:05 24.12.2021 - 11:06 Elif İşçi

Son zamanların en popüler altcoinlerinden Dogecoin yeni bir proje için harekete geçtiğini duyurdu. Yılın başında daha önce konuşulduğu gibi hisse kanıtı sürecine geçmek için plan yapmıştı. Bununla ilgili projenin detaylarını hayata geçirmek için şimdiye kadar pek çok görüşme yaptığı ortaya çıktı.

Doge Vakfı tarafından yapılan düzenlemeler sonrasında PoS sistemine dayalı olan yeni bir topluluk geliştirmek adına Ethereum’un kurucusu olarak bilinen Vitalik Buterin ile görüşmelerin olumlu sonuçlandığı ve yeni bir çalışmaya imza attıkları belirlendi.

DOGECOİN YENİ PROJESİ İÇİN YOLUNU ÇİZDİ!

Dogecoin Vakfı tarafından projenin hayata geçirilmesi için çalışmalar başladı. Bu çalışmalar Vitalik ile el ele yürütülecek. Sadece hisse kanıtı sisteminde büyük oyuncular ve yatırımcılar için değil, tüm yatırımcıların kendilerini deneyerek ödül sisteminden faydalanabilecekleri yeni bir topluluk oluşturulmak isteniyor.

‘Topluluk Staking’ ismi verilen benzersiz versiyon için Doge teklifinin hazırlandığı öğrenildi. Geliştiriciler tarafından çalışmaların başladığı öğrenildi. Erken testler yapılırken bu konuda destekler de yapılıyor.

PROJE BİRKAÇ AY İÇERİSİNDE NETLİK KAZANACAK!

Dogecoin ve Vitalik Buterin Yeni Bir Proje için Kolları Sıvadı2

Konu hakkında yetkili isimler tarafından açıklama yapıldı. Bu açıklamaya göre birkaç ay içerisinde Libdogecoin ile GigaWallet arasında yapılan projelerin netlik kazanması bekleniyor. İlk projenin oldukça etkili oluşturulması hedefleniyor. Böylece ilk projenin sağlam olması ardından gelecek olan projeleri de etkiliyor.

Ethereum bu işin öncüsü olarak kabul ediliyor. Ölçeklenme sorunlarının netlik kazanması ve çözülmesi için hisse kanıtı sisteminin benimsenmesi önemli bir adım olarak ifade ediliyor. Ethereum için bu süreçcin 2022 yılının ilk ya da ikinci çeyreğinde yapılacak büyük bir tanıtım ve lansman ile hayata geçirilmesi bekleniyor. Arkasından yeni coinlerinde sisteme girmek ve sürece dahil olmak için çalışma yapacağı düşünülüyor.

Yazımızda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi oluşturmamaktadır. Yatırımlar kişisel araştırmalar sonucunda yönlendirilmelidir.  

Gelişmelerden Haberdar Olun

@