Doğru Gelinlik Seçmek İçin Püf Noktalar Nelerdir?

Doğru gelinlik seçmek için püf noktaları size güzel bir düğün geçirmeniz için ideal zemini sağlar. Gelinliklerinizin üzerinizde istediğiniz gibi durması önemlidir.

Dekorasyon 08.04.2021 - 22:09 08.04.2021 - 22:09 Serhat Karaman
Doğru gelinlik seçmek için püf noktaları size güzel bir düğün geçirmeniz için ideal zemini sağlar. Gelinliklerinizin üzerinizde istediğiniz gibi durması önemlidir.

Rahat Hissedeceğiniz Gelinlik Seçin

Gelinlik seçerken kendinizi rahat hissetmeniz en önemli bölümdür. Uzun süren araştırmalarınızda nihai iyi neticeye ulaşabilmeniz için beğendiğiniz gelinliğin size işkence çektirmesine izin vermeyin. Uzun saatler ayakta kalabilirsiniz ve nefes almak zorken bu gelinliği giyiyorsanız her şey daha zor hale gelir. Tabi bol gelinlik anlamına da gelmez. Bedeninize uygun ürünü seçmelisiniz. Kilolarınız sizi rahatsız ediyorsa model değiştirmek iyi seçim olabilir. Omuzdan desenler üst bölümü toparlayabilir.  Bel bölgesini de yüksek bel elbiselerden seçebilirsiniz.

Kuyruk Uzunluğuna Dikkat

Gelinlikte kuyruk modası artık çok fazla uzunluk olmayan seçenekler yönünden epey baskın. Kullanımda düşme tehlikesi olduğu için bu modeller bir miktar geride kalmış durumda. Kuyruk modellerine bakarak kendinizi de değerlendirerek ayarlama yapmalısınız. Zorlanacağınızı düşünüyorsanız hiç bu detaya bulaşmamanız gerekir.

Transparan Gelinlik Modellerine Bakın

Bir kısmı şeffaf gelinlik modelleri son dönemlerde en sık tercih edilenlerdendir. Bu açıdan alt kısmında ya da üst bölümlerde dantelli işlemeleri olan transparan seçimler yapabilirsiniz. Dantel işlemeleri bol olduğunda hafif çıplaklığa güzel bir görüntü gelecektir. Yani bir açıdan dengelemiş olursunuz.Bütçe Ayarlaması Yapın

Herkesin bütçesi kendine göredir. Gelinlik fiyatları incelemesi yaparken bütçenize uygun olan en doğru ürünü aramalısınız. Satın almak ileride hatıra olacak bir eşya anısı için iyi seçimdir. Kiralama seçeneğini de değerlendirebilirsiniz. Gelinlik fiyatları ve modellerine hemen karar vermemeniz ayrıca önemlidir. Birçok kişi sonradan pişman olmayacağı şekilde seçim yapmalıdır. Bütçe ayarlamalarınızın profesyonel anlamda değerlendirmesi konusunda destek alabilirsiniz. Gelinlik almak ve düğün süreci bütünüyle ekonomik bir değerlendirme ister. Fikir almak artı sağlar.

Gelinlik Kasnak ve Düz Görüntü Seçimi

Herkesin giysileri kullanımda dikkat edeceği şeyler farklıdır. Bu kendi beğenilerinize göre değişen bir durumu ifade eder. Gelinlik ve kasnak arasındaki bağ modelin bütünüyle alakalıdır. Bazıları kasnaklı gelinlik sever bazıları kasnaksız tasarımlardan ya da hafif kabarık olanlardan alabilir. Bunun kararı size kalmış bir durumdur. Ancak oturma kalkma esnasında kasnak size zorluk çıkarmasın istiyorsanız hafif kabarık veya düz gelinlik modellerini seçmelisiniz.

Kullanacağınız Aksesuarlara Dikkat

Gelinlik seçimi yaparken ayakkabı, çanta, çiçek, saça takılan taş, duvak gibi detaylarla bütün olarak değerlendirme yapmalısınız. Gelinlik doğru seçmek zor görünse de bütünde başarıyı yakalamak çok da zor değildir.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@