Doğru Perde Nasıl Seçilir, Perde Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Perde modeller için seçenekler her geçen gün artarken seçim yapmakta zorlaşıyor. Peki, doğru perde nasıl seçilir, perde alırken nelere dikkat etmeliyiz?

DEKORASYON 18.02.2019 - 14:44 15.07.2021 - 00:17 SERHATMEDYA

Perde modeller için seçenekler her geçen gün artarken seçim yapmakta zorlaşıyor. Peki, doğru perde nasıl seçilir, perde alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Evlerin en önemli aksesuarları arasında yer alan perdeler için model seçenekleri her geçen gün çeşitlenirken bu da karar vermeyi zorlaştırıyor. Perde Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz?Karar verirken önemli önceliğiniz perdenin kullanılacağı alana göre karar vermenizdir. Örneğin yatak odası için pek çok çitf kruvaze perde modelleri arasından seçim yapsa da yatak odalarında perdenin sürekli açık durması mümkün olmayacağı için bu seçim son derece yanlış bir tercih olacaktır. Yine mutfakta bu tip bir perde yerine stor perde modelleri çoka daha başarılı olacaktır. Yani öncelik perdenin kullanılacağı alana göre karar vermek olmalıdır. Perde Seçiminde Renk Uyumuna Dikkat Edin Yine perdenizile kullanılacağı alanın renk uyumu da çok önemlidir. Özellikle de salon perdesi seçiminde koltuklarla uyumlu olan perde seçimi kadar fon perdelerle uyumlu koltuk kırlentleri de görüntünün muazzam bir şıklık yakalamasını sağlayacaktır. Fon perdelerle aynı tonlara sahip olan kırlent seçimi göze hoş görünmesinin yanı sıra salon dekorasyonu için son derece zengin bir görüntü yakalamasını kolaylatıracaktır. Birebir aynı tonları kullanabileceğiniz gibi kontrast renkler arasından da seçimde bulunabilirsiniz. Örneğin beyaz koltuk takımları olan kişiler için siyah fon perdeler tavsiye edilebilir. Perdenin Mobilyalar İle Uyumuna Dikkat Edin Perdelerinizin hoş görünmesi için dikkat etmeniz gereken bir diğer konuda ortamda bulunan diğer eşyalardır. Örneğin camın önünde tekli koltuk bulunuyorsa boydan uzun perdeler kullanımı tavsiye edilirken camın önünde üçlü koltuk gibi camın önünü boydan kapatan bir eşya bulunuyorsa yarım perde ya da stor perde modelleri tercih edilmelidir. Avangart Mobilyalar İle Spor Perdel er Tercih Etmeyin! Bir diğer önemli konuda dekorasyona bir bütünlük yakalanmasıdır. Yani odanızda kullandığınız eşyalarla uyumlu perdeler kullanmanız gerekir. Spor koltuk takımları olan bir odaya avantagart perde modelleri kullanılamayacağı gibi avangart koltuk takımları olan bir salona stor perde modelleri yakışmayacakır. Dekorasyonun bir bütün olduğunu unutmayın...Çocuk Odası Perde Modelleri Nasıl Seçilmelidir?Çocuğunuzun odası için perde seçerken renk uyumu en önemli önceliğiniz olmalıdır. Yine çocuğunuzn sevdiği çizgi film kahramaları bulunuyorsa bunların baskılarının olduğu perde modellerini tercih edebilirsiniz. Çocuk odası duvar kağıtları ile kaplıysa bu durumad boğucu bir oda olmaması açısından desenli perde modelleri yerine düz perde modelleri seçmeniz daha doğru olacaktır. Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@