Ana Sayfa EKONOMİ 17 Mayıs 2018

Doğuş Plaza 4 Milyon Lira Zarar Edilerek Satıldı

Büyük bir ekonomik dar boğazdan geçen Doğuş Holding bu sıkıntılı süreci atlatabilmek adına elinde bulunan taşınmazları satmaya devam ediyor. Şirket mülkiyetinde bulunan Antalya'da yer alan plazasını 4,1 milyon zarar ederek sattı. 
2018-05-17T15:21:16+00:00 Emlak 365 | Emlak Haberleri ve Yeni Konut Projeleri
Doğuş Plaza 4 Milyon Lira Zarar Edilerek Satıldı
Doğuş Plaza 4 Milyon Lira Zarar Edilerek Satıldı

13,8 Milyon Lira Değer Biçilmişti

Doğuş Holding tarafından ilk olarak satışa sunulduğunda 13,8 milyon lira değer biçilen Doğuş Plaza ne yazık ki bu tutarın 4,1 milyon lira altına 10 milyon 600 liralık bedelle satıldı. Antalya’da yer alan Antalya 2000 Plaza yaşanan ekonomik kriz sorunları nedeni ile büyük oranda zarar edilerek elden çıkarılmış oldu.

Antalya 2000 Plaza Kimin Oldu 

Mülkiyeti Doğuş Holding’e ait olan ve Antalya’nın Muratpaşa ilçesi Recep Peker Caddesi üzerinde yer alan Antalya 2000 Plaza satış bedeli olan 10 milyon 600 bin lira karşılığında Kar Otomotiv ve Tekstil Ticaret Limited Şirketi’ne satıldı. Şirket tarafından KAP’ a yapılan açıklamada satış resmen duyurulmuş oldu.

Bina Neden Zararına Satıldı 

2 bodrum, zemin ve zemin üzerinde yer alan 10 katta bulunan 92 adet bağımsız bölümden oluşan plazanın ucuza satılma nedeni olarak açıklamada bulunan EPOS Gayrimenkul Danışmanlık ve Değerleme “Satışın peşin ödeme şartıyla yapılacak olması, 13.05.2015 tarihinde yapılan KAP açıklamasından bugüne kadar geçen süre içinde herhangi bir ciddi alıcı adayının çıkmaması ve günümüz ekonomik koşulları.” ifadelerine yer verdi.

Emlak haberleri, TOKİ satış duyuruları, konut projeleri, kentsel dönüşüm, konut kredisi ve ekonomi haberleri için emlak365.com sitemizi takip edebilir, mobil uygulamalarımızı indirerek anlık bildirimlerle haberlerimizi daha kolay takip edebilirsiniz.

Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?