Dolar 16 TL'yi aştı, yıl sonu tahmini erken gerçekleşecek! Selçuk Geçer bombayı patlattı

16 TL'i aşan dolar kuru sonrasında Selçuk Geçer vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu. Yıl sonu tahmininin çok daha erken geleceğini vurgulayan Geçer, görülecek seviyeleri açıkladı.

Finans 25.05.2022 - 17:53 25.05.2022 - 17:53 Büşra Uluşen

Dolar kurundaki yükseliş devam ederken son verilere göre dolar şu an 16,36 TL seviyesinden işlem görüyor. Dolar kurunun bu yükselişi Aralık 2021'deki büyük kur patlamasını hatırlatırken, dolar yorumlarıyla piyasayı çalkalayan Selçuk Geçer yeni tahminlerini açıkladı. 

17,5 TL yıl sonunu beklemeyecek!

Sosyal medya hesabı üzerinden dolar kuru tahminini paylaşan Selçuk Geçer, takipçilerini ve yatırım yapmayı planlayanları uyardı. Ekonomist SElçuk Geçeri, dolar kurunun ilerleyen günlerde 16,80 TL'ye kadar yükseleceğini belirtti. 

Ünlü HSBC bankasının yıl sonu dolar kuru tahminini hatırlatan Geçer, yıl sonu dolar kuru için verilen 17,5 TL rakamının görüleceğini ancak bu rakamın yıl sonunda önce gerçekleşeceğini söyledi. 

dolar-21

Ekonomist Selçuk Geçer, HSBC'nin dolar kuru yıl sonu tahminini 16,5 TL'den 17,5 TL'ye yükselttiğini, banka ekonomistlerinin 3. çeyrekte enflasyonun yüzde 90'lara yaklaşabileceğini öngördüğünü ifade etti. Enflasyonun bu seviyeleri yıl sonunda görebileceğini fakat dolar kurunun yıl sonunu beklemeden 17,5 TL'ye kadar çıkacağını ifade etti. 

Dolar kurunda sırada bu seviyeler var

Selçuk Geçer, IKON Menkul dolar yorumu ile FOMC toplantı tutanaklarına dikkat çekerek, USDTRY paritesinde işlemlerin yükselen fiyat kanalı içerisinde sürdüğünü belirtti. 

Dolar kurundaki yükselişin devamında 16.20 ve yükselen fiyat kanalının üst bandı direnç olarak izlenebilir dedi.

selçuk geçer-3

'' Dolar umarım 30 TL'de kalır ''

Geçtiğimiz günlerde Armağan Çağlayan'ın Youtube kanalına konuk olarak dolar kuru hakkında çarpıcı ifadelerde bulunan Selçuk Geçer, Türkiye'nin çok büyük bir buhrana doğru adım adım ilerlediğini ifade ederek '' Umarım dolar 30 lirada durur diyorum. Çok daha derin bir krize doğru ilerliyoruz '' yorumunda bulunmuştu. 

Türkiye'nin tıpkı 1929'daki gibi bir krizin pençesinde olduğunu söyleyen Geçer, dolar kurunun önce 20 TL'ye sonra da hızla 30 TL'ye ve büyük bir patlama yaratarak 100 TL'ye kadar fırlayacağını iddia etti. 

dolar2-6

Bu iddialarına inanmayanlara 1994 yılını hatırlatan Geçer, 8 bin lira olan doların bir günde 48 bin dolara fırlayarak 6 kat birden arttığını hatırlattı. 

Editör Notu: Bu haberde yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir. Uzman kişilerin görüşleri doğrultusunda haberleştirilmiştir. Emlak365.com yatırım tavsiyesi vermez. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@