Dolar 6 TL Olacak Diyen Şakkadanak Necmettin Batırel’e İslam Memiş’ten Çok Sert Tepki!

Dolar kurunun 6 TL’ye düşeceğini iddia eden Necmettin Batırel’e Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’ten tepki geldi. Çok sert ifadeler kullanan İslam Memiş kullanılan dili eleştirdi.

Dolar 6 TL Olacak Diyen Şakkadanak Necmettin Batırel’e İslam Memiş’ten Çok Sert Tepki!

Geçmiş yıllarda bir kur krizi sırasında Prof. Dr. Özgür Demirtaş ile katıldığı televizyon programında kullandığı “Şakkadanak 1 Milyar Dolar satarım, çil yavrusu gibi dağılırlar” ifadesiyle adı Şakkadanak Necmettin Batırel’e çıkan ünlü ekonomist son dolar yorumu ile yine gündeme geldi.

DOLAR 6 TL OLACAK İDDİASI!

Dolar kurunun 6 TL’ye düşeceğini iddia eden Necmettin Batırel, “Eylül ve Ekim ayları gibi Türk ekonomisinde devrim gibi bir büyük değişim yaşanacak. Yurt dışından bavulla dolar akacak. Kurlar yerlerde sürünecek. Türk lirası büyük değer kazanacak. Rakam vermek istemiyorum ama dolar kuru 6 TL de olur, 8 TL de olur. Benzin fiyatı da 10 TL’ye düşer.” dedi.

İSLAM MEMİŞ ÇOK SERT TEPKİ GÖSTERDİ!

Necmettin Batırel’in bu açıklamasına Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş isim vermeden tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan İslam Memiş, “Eylül – Ekim gibi dışarıdan çuvalla para gelecekmiş ve dolar 6 TL olacakmış. Arkadaşlar, devlet ekonomisi bakkal dükkanı gibi yön değiştirmez. Matematik vardır, kararlar vardır, uyguladığınız bir sistem vardır. Mış, muş, miş ile boş yere kafanızı yormayın. Cebinize bakın o size en doğrusunu söyleyecektir. Ona göre işinizi ve planlamanızı yapın.” ifadelerini kullandı.

islam memiş açıklama

BU İŞLER ARTIK AYAĞA DÜŞTÜ!

Açıklamalarını ve tepkisini sürdüren İslam Memiş, “Kullanılan lafa bakar mısınız! ‘Çuvalla para gelecek!’ Böyle bir cümle için diyecek bir şey bulamıyorum. Çuvalla para ne demek? Tam mahalle dedikodusu oldu bu iş. Bu işler artık ayağa düştü. Akıllı arkadaşlarım siz Eylül ve Ekim aylarına hazırlık yaparak işinize bakın. İlave yaparak, üstüne koyarak yolumuza devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.