Dolar, Altın, Bitcoin Mağdurları! Hazineden Satılık İmarlı Arsaların M2 Fiyatlarına Bakın

Ekonomide oluşan dalgalı dönemde dolar, altın, bitcoin almak istemeyenler için en güvenli limanların başında toprak yatırımı geliyor. Hazineden arsalarında m2 fiyatları da satışları cazip kılıyor.

Emlak Haberleri 26.02.2022 - 14:17 26.02.2022 - 14:18 Mustafa Karagöz

Türkiye ve dünya ekonomisinde oluşan dalgalı süreci birçok küresel etmen tetiklemeye devam ediyor. Tedarik zincirinde yaşanan sorunlar, ham madde problemleri, gıda ve enerji fiyatlarının artması, enflasyon oranları dünya ülkelerinin ekonomilerini ciddi oranda etkiliyor. Bu ekonomik ortamda yatırım araçları da sert iniş yada çıkışlar gösterebiliyor. 

Birikimi olan ancak ekonomide daha sakin bir süreç bekleyenler için en büyük fırsatların başında emlak geliyor. Emlak sektöründe gayrimenkul alım satımları yatırımcılara önemli avantajlar sağlayabilme kabiliyetine sahip. Mart ayının ilk günlerinde ise gayrimenkul sektörü için hem yüksek fiyatlarla hemde daha uygun koşullarda hazineden satılık araziler var. 

HAZİNEDEN SATILIK ARSA VE ARAZİLER 28 ŞUBAT - 1 MART

Mülkiyeti hazineye ait olan ve milli emlak müdürlüğü, belediyeler, farklı kamu kurumları yada devlet kurumlarının alt birimleri tarafından çok sayıda arsa ve arazi bulunuyor. 

Bu arazilerde en önemli detay ise fiyatlar. Birçok kamu kurumu piyasadaki emsallerine göre çok daha ucuz fiyatlarla arsa ve arazi satıyorlar. Öyle ki şubat ayı içinde yayımlanan duyurularda hemen hemen çok sayıda arsa satışı yapılacağı ilan edildi. 

İLLERE GÖRE İNCELEYİN

Vatandaşlar kendi yaşadıkları şehirler ile memleketleri yada yatırım yapmak istedikleri şehirlerde arsa ve arazi satışı olmadığını aşağıda yer alan listeden öğrenebilirler. Söz konusu listenin tamamı basın ilan kurumundan alınmış olup vatandaşlar tüm listeye ilan gov tr üzerinden ulaşabilirler. İlanları ayrı ayrı incelemek isteyenler de listede olan kurumların ihale duyuru sayfalarını ziyaret edebilirler. 

Konut İmarlı Arsa Satışı Yapılan İller - İlana Çıkan Kurum ve İhale Tarihi Tablosu 1

Konut İmarlı Arsa Satışı Yapılan İller (1)

Konut İmarlı Arsa Satışı Yapılan İller - İlana Çıkan Kurum ve İhale Tarihi Tablosu 2

Konut İmarlı Arsa Satışı Yapılan İller (2)

Konut İmarlı Arsa Satışı Yapılan İller - İlana Çıkan Kurum ve İhale Tarihi Tablosu 3

Konut İmarlı Arsa Satışı Yapılan İller (3)

KONUT İMARLI ARSA SATIŞLARINDA M2 FİYATLARI

Arsa satışında m2 fiyatlarını incelemek isteyenler için bazı ilanlarda yer alan fiyatlarını sizlerle paylaşıyoruz. İşte bazı kurumlara dair o listeler. 

Niğde Bor Milli Emlak Müdürlüğü imarsız arsaları 19 bin TL, imarlı arsaları 65 bin TL'den satıyor.

Kastamonu Belediyesine ait 5.906 m2 konut imarlı arsa 5 milyon 550 bin TL ile satılacak.

Kayseri Kocasinan Belediye Başkanlığı konut imarlı arsaları 430 bin TL'den satacak.

Bitlis'te de imarsız araziler 530 TL ve 870 TL fiyatlarla satılıyor. İmarlı arsalar ise 80 bin TL'den başlıyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@