Dolar Altında Çifte Yükseliş! Uzman Yorumları Yeni Haftaya Euro, Döviz Kuru, Gram, Çeyrek Altının Fiyatı Nasıl Başladı?

Dolar kurunda yaşanan yükselişten destek bulan altın fiyatları yükselişini yeni haftaya da taşırken yeni haftanın ilk açılış günü fiyatları geldi. 30 Mayıs 2022 dolar kuru, gram, çeyrek altın fiyatı!

Finans 30.05.2022 - 10:10 30.05.2022 - 10:13 Gülcan Özer

Piyasalar yeni haftaya yine hareketli bir giriş yaparken hem dolar kuru hem de altın fiyatları yükseldi. Sürekli olarak basında servis edilen süper bono ve enflasyona endeksli hazine tahvili iddiaları ile baskı altında kalan dolar yine de yükselmeyi başarırken yükselişi ile altını da destekliyor. 

İç piyasada gram altının fiyatı dolar kurundan aldığı destekle yönünü yine yukarıya çevirmeyi başarırken uluslararası piyasada ons altının fiyatı da yeniden yükseliş eksenine oturmayı başardı. Peki, piyasalarda son durum ne, dolar kuru ve altın fiyatları haftaya nasıl başladı, düşüş var mı, yükseliş sürer mi?

DOLAR KURUNDA SON DURUM NE, DOLARDA YÜKSELİŞ SÜRER Mİ?

Hükümetin her an süper bono ile müdahale edeceği iddia edilen dolar kuru yaşanan gelişmelerle yukarı yönlü seyrini sürdürüyor. 30 Mayıs 2022 Pazartesi günü ile başlayan yeni haftanın ilk gününde dolar kuru yine yükseldi. Yaşanan yükselişin etkisi ile dolar kuru 16,3695 TL alış ve 16,3876 TL satış seviyesi ile başladı. 

30 mayıs döviz kuru

Euro kuru da yükselen döviz kurları arasında yer alırken Euro kuru alış 17,6186 TL ve satış 17,6449 TL seviyesinden yükseliş yönlü işlem görmeye devam ediyor. 

30 mayıs altın fiyatları

30 MAYIS ALTIN FİYATLARI: BUGÜN GRAM ALTIN VE ÇEYREK ALTININ FİYATI KAÇ TL OLDU?

Dolar kurunda yaşanan yükselişten destek bulan gram altın fiyatı dışarıda da ons altının yükselişi ile yeni haftaya yeşil başladı. Gram altının fiyatı 975 TL sınırını aşarak 980 TL hedefine bir adım daha yaklaşırken çeyrek altının fiyatı ise 1.607 TL oldu. Ekonomistler bu hafta açıklanacak ekonomik verilere odaklanırken Cuma günü açıklanacak olan enflasyon rakamının yüksek çıkması durumunda altında yükseliş beklentisini ortaya koydu. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@