Dolar Düşecek, Altın Gibi Yar Olmaz Diyen Necmettin Batırel En Güvenilir Liman Altının Fiyatı İçin Rekor Tahmini Yaptı

Şakkadanak satacaksın ve dolar paraşütsüz düşecek açıklamaları ile akıllara kazınan Necmettin Batırel altın yorumu ile olay yarattı. Altının fiyatı ne olur, düşecek mi, yükselecek mi? Uzman yorumları!

Finans 11.02.2022 - 22:40 11.02.2022 - 22:45 Gülcan Özer

Dolar kuru ve altın fiyatları ülkenin en önemli gündem maddeleri arasında yerini almaya devam ederken fiyatlardaki yönde vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Özellikle de kur korumalı TL vadeli mevduat hesabı sonrasında altın fiyatları ve dolar kuru daha yakından takip edilmeye başlanırken ekonomistlerin ve uzmanların yorumları da takip ediliyor. 

Bu isimlerden biride ekonomist Necmettin Batırel olarak öne çıkıyor. Daha önce ekonomist Özgür Demirtaş ile katıldığı canlı yayında "şakkadanak satacaksın" tarzında yaptığı dolar yorumu ile büyük yankı uyandıran Batırel yakın zamanda ise tam 12'den vurduğu dolar yorumu ile ününe ün katmıştı. Batırel dolar kurunun 18 liraya yürüdüğü ve 20 TL seviyesini gördüğü tarihte yaptığı açıklamada "dolar paraşütsüz düşecek" çıkışında bulunmuştu 

NECMETTİN BATIREL SON DAKİKA ALTIN YORUMU: ALTINA YATIRIM YAPMAK MANTIKLI MI?

Özel bir televizyon kanalının canlı yayınında yeni açıklamalarda bulunan ekonomist Necmettin Batırel altının sadece gram değil aynı zamanda ons tarafının da olduğunu belirterek "Ons altın 1650 dolara kadar düştü. Şimdi yeniden yükseldi. Altının en büyük özelliği enflasyona karşı koruyor. Vazgeçilmez bir enstrüman… Altından vazgeçilmiyor. En güvenli liman altındır. Atalarımız ne demişler, altın gibi yar olmaz, baba gibi diyar olmaz demişler. Pırlanta almasınlar, altın alsınlar" dedi. 

necmettin batırel altın tahmini

Altının ziynet olarak ta kullanıldığını belirten Batırel, ziynetin dezavantajları bulunduğunu, ancak çoğu kişinin artık tasarruf için altın aldığını söyledi. 

dolar ve altın tahmini necmettin batırel

KUR KORUMALI ALTIN MEVDUAT HESABI MANTIKLI MI?

Evinde tasarruf için altın biriktirenlerin ve kullanmadığı altını olan kadınların kur koruma hesabına geçmelerini öneren Batırel altının müthiş bir maden olduğunu, varlığının hiçbir zaman yok olmayacağını ve en güvenilir liman olduğunu dile getirdi. 

dolar ve altın ne olur-2

2022 YIL SONU ALTIN TAHMİNİ: UKRAYNA İLE RUSYA SAVAŞI ÇIKARSA ALTININ FİYATI NE OLUR, NASIL ETKİLENİR?

Batırel yapmış olduğu değerlendirmesinde Amerika'nın tahvilleri elinden çıkardığını belirterek altın fiyatlarının bu nedenle olumsuz etkilendiğini belirterek "Altın enflasyona karşı koruyucu bir özelliğie sahip. Olası bir savaşta ons altının fiyatı 2200 - 2400 dolar seviyesini dahi görebilir. Altını olanların bu zamanda beklemeleri lazım. İlerleyen dönemde gram altının fiyatı 1.050 lirayı görüp aşabilir. O yüzden sabretsinler" dedi.

NOT: Burada yer alan bilgiler ekonomist Necmettin Batırel tarafından yapılan açıklamalardan derlenmiş olup, emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir Burada yer alan bilgilerden yararlanılarak yatırım kararı verilemez, yatırım tavsiyesi sadece yetkili kuruluşlar tarafından verilebilir.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@