Dolar Düştü Mü Yükseldi Mi?

Yatırımcıların en merak ettiği konu FED toplantısı sonrası dolar fiyatlarının son durumu oldu.

EKONOMİ 06.07.2017 - 17:42 15.07.2021 - 00:22 SERHATMEDYA

Yatırımcıların en merak ettiği konu FED toplantısı sonrası dolar fiyatlarının son durumu oldu.

FED toplantısı sonrası birçok vatandaş ve yatırımcı gözlerini dolara çevirdi. Özellikle elinde dolar bulunanlar toplantı sonrası hakkında çok fazla soru ve endişeye düştü. Çin de artan ciddi borç miktarının fazlaca endişe verici olduğu ifade edildi. Ayrıca gerekilir ise kuzey kore için askeri güç uygulanma ihtimalinin olabileceği de ifade edilerek epey bir tartışma konusu oluşturuldu ve etkilenen yine dolar oldu.


3,56 Destek Duvarı Olarak Benzetilme Yapıldı!


Birçok analist dolar ile alakalı bu durum üzerine açıklamalarda bulundu. 3.36 ise destek duvarı olarak ifade edildiği bildirildi ve yukarı seviyelerin ülkemiz adına çok tehlikeli olabileceği ifade edildi. Ayrıca birçok analist Amerika içerisinde gerçekleşen faizlerin hızlı bir şekilde artması ile birlikte doların da küresel ve evrensel olarak ciddi boyutlarda değer kazandığını ve aynı zaman da bu değerin artışının sürekli ve istikrarlı bir şekilde artmaya devam ettiğini de ifade edildi.Gelişmekte olan ülkelerin genel anlamda para değerinin azalış gösterdiğini de ifade etti. Eğer dolar 3.64 civarlarında kalmaya devam eder ise bu durumun 70 civarlarına çıkabileceği de düşünülmelidir. Çünkü bu civarlara çıkmaması için çok da fazla engel ve direnç olmadığı ifade edildi. Bu yüzden de bu civarlara çıkmak çok da şaşırtıcı bir ekonomi durumu olarak ön görülmemeli dendi. Ayrıca yukarı çıkışların çok fazla kuvvetli olması ile birlikte aşağı indirme politikalarının çok da fazla olmaması ifade edildi.


Dolar için!


Birçok ekonomist doların yukarıya çıkarken çok daha güçlü olduğunu ve karşısında ülkemizde herhangi bir engel ve direnç bulamadığı için bu duruma geldiği ifade edildi. Ekonomik reformların hızlı ve istikrarlı bir şekilde yapılması gerektiği ifade edildi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@