Dolar Kuru ve Altın Fiyatları İşleme Açılır Açılmaz Patladı! Gram Altın, Çeyrek Altının Fiyatı, Anlık Döviz Kurları

Piyasalarda Rusya savaşı ve karşılıklı yaptırım açıklamaları ile tansiyon yükselmeye devam ederken açılışta hem döviz kurları hem de altın fiyatları yükseldi. İşte 8 Mart tarihli güncel kurlar!

Emlak Haberleri 08.03.2022 - 10:30 08.03.2022 - 10:34 Gülcan Özer

Amerika'nın dün ilk kez Rusya'ya karşı petrol ambargosunu resmi ağızdan dillendirmesi, Rusya'nın karşılık olarak doğalgaz vanalarını kapatma tehdidini savurması ile piyasalar yeni güne büyük bir depremle başladı. Açılışta hem dolar kuru hem de altın fiyatları büyük bir hızla yükselirken peş peşe yaşanan gelişmeler ile Türk  Lirası'nın da içerisinde yer aldığı gelişmekte olan ülkelerin para birimleri değer kaybetti. 

Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat hesabı açıklaması ile 18 TL seviyesini gördükten sonra büyük bir hızla düşen ve uzun süredir 13 TL bandının altında kalan dolar kuru yeniden 14 TL seviyesini kırarak yukarı yönlü sert bir yükseliş yaşarken gram altın ve çeyrek altın fiyatı da yaşadığı yükseliş ile dikkat çekti. 8 Mart 2022 gram altın fiyatı, çeyrek altının fiyatı, dolar kuru bugün ne kadar, kaç TL oldu, yükseliş sürer mi?

8 MART 2022 DOLAR KURU, EURO KURU BUGÜN NE KADAR, NEDEN YÜKSELİYOR?

Piyasalarda yaşanan gerginlik ve peş peşe açıklanan ambargo ile yaptırım tehditleri döviz kurunda yükselişe neden oldu. Döviz kuru büyük bir hızla yükselmeye devam ederken yaşanan yükselişin ardından dolar kuru alış 14,4871 TL ve satış 14,4913 TL oldu. Euro kuru ise yaşanan yükselişin etkisi ile 15,7305 TL alış ve 15,7548 TL satış seviyesini gördü. 

döviz kuru 8 mart

İngiliz sterlini de Türk Lirası karşısında değer kazanan para birimleri arasında yer aldı ve 19 TL barajını aştı. 

dolar-ve-altın-açılışta-patladıgram altın 8 mart

8 MART GÜNCEL ALTIN FİYATLARI LİSTESİ! ANLIK GRAM ALTIN VE ÇEYREK ALTININ ALIŞ SATIŞ FİYATI NE KADAR OLDU?

Savaşta tansiyonun yükselmesi ile altın fiyatları güvenli liman özelliği ile yükselirken gram altının fiyatı an itibari ile 940 TL seviyesini aşarak 940,03 TL oldu. Çeyrek altının fiyatı 1.526 TL, satış fiyatı 1.543 TL olurken ons altının fiyatı ise 2 bin dolar sınırının üzerinde işlem görüyor. 

Yurt dışında ons altının fiyatının iç piyasada ise dolar kurunun yükselişi ile gram altın sert bir yükseliş yaşarken Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan savaşın etkilerinin takip edilmeye devam edileceği belirtiliyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@