Dolar Kuru, Yüz Yüze Eğitim, Kapanma, Zam! Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı Ne Zaman?

Ocak 2022 dönemi yılın 2. Kabine Toplantısı ne zaman? Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı konuşması hangi gün? Kabineden PPK öncesi dolar kararı çıkacak mı? Son dakika tüm ayrıntılar...

Gündem 17.01.2022 - 08:49 17.01.2022 - 08:55 Mustafa Karagöz

Ocak ayı içerisinde Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı gerçekleştirilecek. Ayın ve yılın ikinci kabine toplantısında hem güncel meseleler hemde ekonomik konulara dair yeni kararların açıklanabileceği ifade ediliyor. Merkez Bankası PPK toplantısı öncesi gerçekleştirilecek toplantıda alınabilecek olan kararların ne olabileceğine ilişkin ilk detayları ve kabine toplantısının tarihi şöyle

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN?

Kabine Toplantısı beklentiler kapsamında 17 Ocak Pazartesi günü gerçekleştirilecekti. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yurtdışı ziyareti nedeniyle toplantı ertelendi. Yeni takvime göre Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının, Merkez Bankası 2022 Ocak dönemi Para Politikası Kurulu toplantısının hemen öncesi 19 Ocak Çarşamba günü gerçekleştirilmesi bekleniyor. Çarşamba günü öğleden sonra gerçekleştirilecek toplantı sonrası akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan bir açıklamada bulunacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN KABİNE TOPLANTISINDA AÇIKLAYACAĞI KARARLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine toplantısında ilk olarak koronavirüs salgınına ilişkin kararları açıklaması bekleniyor. Vaka sayılarının 70 bin üzerine kadar çıkması ile ek tedbir kararları konuşulacak. Kabine toplantısının önemli bir bölümünü ise ekonomi gündemi oluşturacak. 

Kabine Toplantısında gözler dolar kuru ile ilgili yeni bir kararın alıp alınmayacağı olurken kabinede özellikle fahiş fiyat politikasına karşı alınabilecek tedbirlerde ele alınacak. Kabine Toplantısında yüksek enflasyonun önlenmesi de görüşülecek. 

Kabine Toplantısının en önemli gündem maddelerinden birisi de yüz yüze eğitimin devam ettirilebilmesi olacak. Vaka sayılarının düşürülmesi ile aşılama oranlarının artırılması ve bilim kurulundan gelecek tavsiyeler ele alınacak.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@