Dolar Kurunda Kritik Eşik Aşıldı! Tehlikeli Yükseliş Sürerken Uzman Yorumları ile Kur Yükselmeye Devam Eder Mi, Neden Yükseliyor?

Corona Virüs salgını durdurulamaz bir şekilde ilerlemeye devam ederken piyasalarda yangın yerine döndü.

EKONOMİ 26.02.2020 - 08:56 15.07.2021 - 00:09 SERHATMEDYA

Corona Virüs salgını durdurulamaz bir şekilde ilerlemeye devam ederken piyasalarda yangın yerine döndü. Tüm dünyada borsalar büyük değer kayıpları yaşarken dolar kuru ve altın fiyatları da yükseldi. Dolar kuru kritik eşik olarak kabul edilen 6,15 lira seviyesini aşarak güne başladı. 26 Şubat 2020 tarihli dolar kuru kaç lira, 1 dolar kaç TL, dolar neden yükseliyor?

Dolar kurunda tehlikeli yükseliş önlenemez bir şekilde sürüyor. 1 DOLAR KAÇ TL, 26 ŞUBAT 2020 TARİHLİ DOLAR KURUDolar kuru güne yükselişle başladı. Kur yeni direnç noktası olarak gösterilen 6.15 lira seviyesini aşarken 6.1550 lira seviyesi ile işlem görmeye devam ediyor. 

DOLAR NEDEN YÜKSELİYOR, YÜKSELMEYE DEVAM EDER Mİ?Dolar kurunda yükseliş ne yazık ki Corona Virüsü salgını nedeni ile yaşanıyor. Corona virüsü görünen ülke sayısı her geçen saat artarken virüs nedeni ile hayatını kaybedenler piyasalardaki endişe korkusunu arttırırken yaşanan tedirginlik dolar kurunda yükselişe neden oluyor. Yaşanan yükselişte dış piyasalarda yaşanan gelişmelerin yanı sıra Türkiye'de açıklanan ekonomik verilerin beklentilerin üzerinde çıkması, enflasyonun artması, artan enflasyon rakamlarına rağmen Merkez Bankası tarafından yapılan faiz indirimi ve Suriye'de Rusya ve rejim ile yaşanan gerginliklerin de payı bulunuyor. 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@