Dolar ne kadar oldu? Temmuz ayı enflasyon rakamları açıklandı mı?

Dolar geçtiğimiz hafta beklenildiği üzere yüksek seviyelere çıkmamıştı. Yeni haftaya ise dolar 5,61 seviyesinden başladı.

EKONOMİ 05.08.2019 - 08:24 15.07.2021 - 00:14 SERHATMEDYA

Dolar geçtiğimiz hafta beklenildiği üzere yüksek seviyelere çıkmamıştı. Yeni haftaya ise dolar 5,61 seviyesinden başladı.

Dolar geçtiğimiz haftalarda açıklanan Merkez Bankası faiz indirimi ve enflasyon raporu sonrasında fırlaması bekleniyordu. Amerikan Merkez Bankası tarafından açıklanan faiz indirimine gözler çevrilmesine rağmen dolar beklenildiği üzere yüksek seviyelere tırmanmadı. Normal seyrinde devam eden dolar ne kadar oldu? Açıklanması beklenen temmuz ayı enflasyon rakamları doları nasıl etkileyecek? soruları merak konusu oldu.DOLAR NE KADAR OLDU?Dolar yatırımcısını şaşırtmaya devam ediyor. Uzmanlar açıklanan veriler ışığında doların yükselmesini beklerken dolar düşme eğilimine girmiş ve yükselişini çok yavaş bir seviyede gerçekleştirmişti. Bugün açıklanması beklenen Temmuz ayı enflasyon rakamları da doların seyrini değiştireceği tahminleri yürütülürken dolar güne 5,61 seviyesinden başladı.TEMMUZ AYI ENFLASYON RAKAMLARI NE KADAR OLACAK?Tüketici Fiyatları Endeksi’nin (TÜFE) Temmuz’da KDV ve ÖTV indirimlerinin sonlanmasının yanı sıra, yapılan elektrik zammı nedeniyle aylık %1.6 artış göstermesi, yıllık enflasyonun ise Haziran’daki %15.72’den %16.9’a yükselmesi bekleniyor. Dolar/TL saat 07:00 itibariyle 5.6030/5.6101'den işlem görüyor. Kurun söz konusu seviyelerdeki seyri devam ediyor. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@