Dolar Rekor Kırdı, Futbolcular Konut Yatırımına Başladı!

Son günlerde sürekli olarak yükselen dolar kuru futbolcuların yatırım tercihlerini de etkiledi. Futbolcular düşen konut fiyatlarını fırsata çevirdi.

EMLAK MAGAZİN 23.08.2018 - 13:31 15.07.2021 - 00:20 Emlak 365

Son günlerde sürekli olarak yükselen dolar kuru futbolcuların yatırım tercihlerini de etkiledi. Futbolcular düşen konut fiyatlarını fırsata çevirdi.

Coldwell Banker’ın Türkiye Ülke Başkanı Gökhan Taş son dönemde doların rekor kırması ile beraber markalı konut projelerine olan ilginin arttığını açıkladı. Özellikle de dövizle sözleşme imzalayan futbolcuların İstanbul'da ki markalı konut projeleri için yoğun biçimde talepte bulunduklarını söyleyen Taş prim yapmaya müsait markalı konutların futbolcular tarafından satın alındığını söyledi. 350 Bin İle 700 Bin Euro Arasındaki Konutlara Bakıyorlar! Futbolcuların yıllık 12 milyon lira civarında gelir elde ettiklerini belirten Taş futbolcular tarafından genelde 350 bin ile 700 bin Euro arasında değişen konutlara baktığını söyledi. Taş, “Son günlerde konut döviz kazanan için ucuzladı. Futbolcular da iyi gelir grubuna sahip kesim.Futbolcular kulübü bir miktarını karşılıyor diye diye lüks sitede kiracı oluyor. Ama avantajı gören artık alımı seçiyor. 2-3 yıl yaşar, sonrada ya satar ya da kira geliri sağlarım diyorlar. Hem bizim ofislerde hem de çevremizde bir futbol camiası ilgisi var” dedi. Lüks Siteleri Tercih Ediyorlar Futbolcuların lüks siteleri tercih ettiklerini belirten Taş “Evli ve çocuğu olan hemen hemen her futbolcunun ilk baktığı şey okul. Tabii antrenman sahalarına yakınlığı da en önemli. Galatasaray’da oynayan Florya; Fenerbahçe’de oynayan Kadıköy; Beşiktaş’ta oynayan yabancı futbolcular ise özellikle Çekmeköy’ü tercih ediyor. Gerek konut fiyatlarında yaşanan düzeltme gerekse kurlardaki yükseliş futbolcular için konut yatırımını yeniden cazip hale getirdi. Bugün büyük takımlarda oynayan yerli futbolcuların yıllık kazançları ortalama 1.5 milyon Euro seviyesinde. Bugünkü kurlarla birlikte bu kazanç neredeyse yıllık 12 milyon TL’ye çıktı. Futbolcular bu geliri de özellikle gayrimenkul yatırımlarında kullanmak istiyor” diyerek futbolcuların tercihlerini açıkladı. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@