Dolar ve Altın Borcu Olanlara Kritik Uyarı Geldi! Piyasada Rahatlık Bitti Farklı Enstrüman Oluşturan Kazanacak

Piyasalardaki dalgalanmanın ardından İslam Memiş'ten dolar borcu olanlara kritik uyarı geldi. Piyasada rahatlığın bittiğini söyleyen Memiş'ten yeni dolar yorumu.

Finans 23.02.2022 - 13:44 23.02.2022 - 13:44 Büşra Uluşen

Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan gerilimin ardından Avrupa ülkeleri birer birer Rusya'ya yaptırımlar uygulamaya başladı. Bu gelişmelerin ardından altın, dolar, kripto ve petrol piyasasında dalgalanmalar yaşanmaya devam ediyor. 

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, Rusya'da yaşanan gelişmelerin ardından doların ilerleyen günlerdeki seyrine ilişkin açıklamada bulundu. 

PİYASALARDA RAHATLIK OLMAYACAK

İslam Memiş, Putin'in yaptığı açıklamalar sonrasında jeopolitik risklerin startının verildiğini ve Rusya'ya uygulanan yaptırımların ağır bedelleri olacağını söyledi. 2022 yılının sonuna kadar ABD ve Batılı ülkelerin yaptırım kararlarının oldukça önemli olduğunu ve Çin ile İran'ın yapacağı hamlelerin küresel piyasalar için kritik olduğunu ifade eden Memiş, artık küresel piyasalarda rahat bir dönem olmayacağının ve savaş fiyatlamasına gidildiği söyledi. 

dolar islam memiş

DOLAR BORCU OLANLAR HEMEN ÖDESİN!

Memiş, yaşanan olaylara bağlı olarak dolar endeksinin 96 seviyesinde olduğunun altını çizerek, 13.63 TL'nin direnç seviyesi olduğunu ve 13.80 TL seviyesindeki fiyatların kalıcı olması halinde 14 TL bandını takip edeceğini belirtti. 

Savaş fiyatlarının ön plana çıktığı son günlerde, vatandaşlara önemli bir uyarıda bulunan Memiş, döviz geliri olmayanların döviz ile borçlanmaması gerektiğini, dolar borcu olanların ise bir an önce ödemesi gerektiğini aktardı. 

Savaş nedeniyle altın ve emtiaların yükselişe geçtiğini söyleyen Memiş, doların eski fiyatlarına dönmeyebileceğini vurgulayarak düşüş beklentisinin azaldığını belirtti. 

dolar islam memiş 2

Kripto para borsasına da değinen Memiş, kripto yatırımcılarının altın ve gümüş pozisyonuna yöneldiklerini, şu an kriptoda panik alım satımları olduğuna dikkat çekti. Savaş gerilimi nedeniyle kripto borsalarında da belirgin bir düşüşün hakim olduğunu söyleyen Memiş, yatırımcıların kaldıraçlı işlem yapma hayalinde vazgeçmelerini, Ukrayna'nın işgali durumunda Rusya'ya uygulanacak ekonomik yaptırımlar nedeniyle piyasalarda ezberlerin bozulacağını söyledi. 

Altın, dolar ve kripto piyasası için uzun vadede değerlendirme yapmanın daha doğru olacağını söyleyen Memiş, şu an mevcut yatırımların korunması gerektiğini ve yatırımcıların altın ve döviz ile borçlanmaması gerektiğini önemle vurguladı. 

Piyasalardaki hareketliliğin ve Rusya'nın savaş açması ihtimalinin beklentileri değiştirdiğini ve şimdiden sonra artık bir düşüş ihtimali olmadığını, piyasanın savaş fiyatlamasına geçtiğini ifade etti. 

'' ÇEŞİTLİ ENSTRÜMANLAR OLUŞTURUN ''

Sosyal medya hesabından yeni paylaşımlar yapan İslam Memiş, yatırımcıların tek bir yatırıma yönelmek yerine farklı enstrümanları birleştirerek yatırım yapmaları gerektiğini ifade etti. 

islam memiş twitter

Yatırımcıların ters köşe olabileceğini ancak yalnızca birikimlerini dört çeşitli enstrümandan oluşturanın bu konuda kazançlı çıkacağını belirtti. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@