Dolar ve Enflasyon Ateşi Faizi Vurdu, 32 Günlük Vadeli Mevduat Faizi Patladı! 32 Günde 4 Bin 872 TL Faiz Fırsatı

Bankaların mevduat faiz oranları serbest uçuşta! En yüksek mevduat faiz oranları belli oldu, faiz oranı hesaplama ile 4 bin 872 TL para kazanma imkanı sunuldu!

Finans 29.08.2021 - 08:00 29.08.2021 - 08:06 Gülcan Özer

Merkez Bankası yükselen dolar kuru ve enflasyon rakamları karşısında zorunlu olarak bir kere daha faiz kılıcını çekmek zorunda kalmıştı. Parasal sıkılaşma politikası ile beraber bankaların ihtiyaç, taşıt, konut kredisi faiz oranları büyük bir hızla yükselirken bu yükseliş bankada parası olanlara yaradı. 

Bankaların vadeli mevduat faiz oranları büyük bir hızla yükselirken paradan para kazanma dönemi de resmen başlamış oldu. Birikimini bankada tutanlara bankalar yüksek faiz kazanma imkanı sunarken asgari ücreti bile geride bırakan tutarlarda faiz kazanma imkanı sunuldu. En yüksek faiz veren bankalar hangileri 100 bin TL ne kadar faiz getirir, en yüksek faiz veren banka 2021, paramı nasıl katlarım?

en-yüksek-mevduat-faiz-oranları

BANKALARIN VADELİ MEVDUAT FAİZ ORANLARI 29 AĞUSTOS 2021! 

Parası olanlar en yüksek faiz kazancı elde etmek için bankaların vadeli mevduat faiz oranları hakkında araştırmalar yapmaya devam ediyorlar. Bankaların faiz oranları kendi yönetimleri tarafından günlük ve haftalık yapılan değerlendirmeler ile o günün bankaya özel olan ihtiyaçları, durumu ve piyasadaki rekabet koşullarına göre belirleniyor. 

Bu nedenle o gün için nakit para açığı olan bankalar daha yüksek faiz oranları verirken yine diğer bankaların faiz pozisyonlarına göre de oranlar güncellenebiliyor. Ağustos ayı sonu itibari ile en yüksek vadeli mevduat faiz oranı rakamı yüzde 19.50 oranı olarak öne çıkıyor. Alternatif Bank ve ING Bank sunmuş oldukları özel şartlar ile bu orana yüzde 0.50 rakamında ilave faiz ekleyerek yüzde 20 oranında vadeli mevduat hesabı açabiliyorlar. 

en-yüksek-faiz-veren-bankalar

BANKADA 300 BİN LİRASI OLANA AYLIK 4 BİN 823 LİRA FAİZ MÜJDESİ! 

Yüzde 19.50 faiz oranı üzerinden hesaplandığında bankada 300 bin lirası olan kişilerin bir aylık olarak tanımlanan 32 günlük vadeli mevduat faizi üzerinden aylık faiz kazançları 4 bin 872 TL olarak gerçekleşiyor. Yani mevduat faiz oranları ile bir ayda asgari ücretin nerede ise 2 katına yaklaşan bir faiz kazancı elde etme imkanı sunuluyor. 

100-bin-liranın-aylık-faizi

100 BİN TL NE KADAR FAİZ GETİRİR?

Bankada 100 bin lirası olanlar için de son derece yüksek bir faiz getirisi sunuluyor. 100 bin liranın aylık faiz getirisi bin 624 lira olarak hesaplanırken 90 günlük faiz getirisi hesaplama sonucunda 4 bin 568 TL ve 180 günlük faiz kazancı ise 9 bin 136 TL olarak gerçekleşiyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@