Dolar ve Euro Kuru Kaç Lira, Elinde Doları Olan Ne Yapmalı, Dolar Almak İçin Doğru Zaman Mı?

7 Aralık 2018 dolar kuru dalgalı bir seyir izlemeye devam ederken yönünü aşağıya çevirdi. Peki, dolar ve euro kaç lira, elinde doları olan ne yapmalı, dolar almak mantıklı mı?

EKONOMİ 07.12.2018 - 15:36 15.07.2021 - 00:18 SERHATMEDYA

7 Aralık 2018 dolar kuru dalgalı bir seyir izlemeye devam ederken yönünü aşağıya çevirdi. Peki, dolar ve euro kaç lira, elinde doları olan ne yapmalı, dolar almak mantıklı mı?

Dolar kuru anlık olarak iniş çıkışlı bir seyir izlese de yine de günün genelini değer kazancı ile geçirdi. Dolar kuru haftanın son iş gününde kapanışa yaklaşırken yönünü aşağıya doğru çevirdi.7 Aralık Dolar Kuru Kaç Lira? 7 Aralık 2018 tarihli dolar kuru alış 5,30 lira ve dolar kuru satış 5,36 lira üzerinden işlem görüyor. 7 Aralık Euro Kuru Kaç Lira?Euro kurunda da düşüş yaşandı. Euro alış 6,03 lira ve Euro kuru satış 6,10 lira üzerinden fiyatlandırılmaya devam ediyor. 7 Aralık 2018 Güncel Döviz Kurları Listesi 

Elinde Doları Olanlar Ne Yapmalı?Ekonomistler çok büyük ani değişiklikler yaratacak ekstrem olaylar olmadığı sürece dolar kurunda hızlı bir değerlenme beklemiyor. Türkiye için ise kritik viralar Aralık 2018 ve Ocak 2019 enflasyon rakamları olarak gösteriliyor. Bu iki verinin beklentileri aşmaması ve Kasım ayı enflasyon rakamlarında olduğu gibi beklentilerin altında kalması, işsizlik oranının düşmesi ve faizlerin kontrol altına alınması durumunda dolar kurunda ciddi bir yükseliş beklenmiyor. Bu nedenle petrol fiyatlarında yaşanan yükseliş ve Katar'ın OPEC'ten ayrılacağını açıklaması gibi dolar kurunu ani yükselten fırsatların satış için değerlendirilmesi öneriliyor. Dolar Almak İçin Uygun Zaman Mı?Hayır, şu anda fiyatların son derece oynak ve kurun dalgalı olduğu bir dönem için küçük yatırımcının dolar alması önerilmiyor. Doların yaşadığı hızlı değer kayıpları dolar almak için fırsat kollayan kişiler için alım fırsatı olarak öne çıkarken doların bu dönemde sadece uzun vadeli yatırım aracı olarak tercih edilmesi öneriliyor. Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız içinTIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@