Dolarda Dananın Kuyruğu O Tarihte Kopacak! FED ve TCMB Merkez Bankası Bir Sonraki Faiz Kararı Ne Zaman?

Dolar kuru ve altın fiyatlarının kaderini belirleyecek faiz kararları için geri sayım başladı. Peki, bir sonraki faiz kararı ne zaman açıklanacak, yeni PPK toplantısı hangi tarihte?

Finans 05.04.2022 - 15:05 05.04.2022 - 15:06 Gülcan Özer

Rekor kıran enflasyon rakamları sonrasında gözler Merkez Bankası tarafından açıklanacak olan faiz kararına çevrildi. TCMB Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Nisan ayı PPK toplantısı için geri sayım başlarken dolar kuru ve altın fiyatları için verilecek olan karar kritik bir öneme sahip bulunuyor. 

En az bu karar kadar piyasalar FED faiz kararı için yapılacak olan açıklamayı da takip edecekler. Merkez Bankaları tarafından alınan kararların para piyasasına yön vermesi nedeni ile dolar kuru ve TL için olduğu kadar altın fiyatları için de yönü göstermesi bekleniyor. Peki, Merkez Bankası faiz karı ne zaman açıklanacak?

NİSAN 2022 TCMB TOPLANTI TARİHİ! BİR SONRAKİ MERKEZ BANKASI TOPLANTISI NE ZAMAN?

Merkez Bankası tarafından yapılacak olan bir sonraki toplantı tarihi vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlanmıştı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TCMB tarafından hatırlanacağı üzere son PPK toplantısı Mart ayında yapılmış, Merkez Bankası politika faiz oranı bir kere daha pas geçilerek yüzde 14 seviyesinde sabit tutulmuştu. Bir sonraki Merkez Bankası toplantısı ise 14 Nisan 2022 tarihinde gerçekleştirilecek. 

TCMB TOPLANTI TARİHİ-1

AMERİKAN MERKEZ BANKASI FED NİSAN AYI TOPLANTISI NE ZAMAN, MAYIS 2022 TOPLANTI TARİHİ BELLİ Mİ?

FED, TCMB'den farklı olarak her ay düzenli olarak toplantı yapmak yerine belirli aralıklarla toplantı yapıyor. Genelde toplantı aralıkları 2 ayda bir olacak şekilde ayarlanıyor. Bu nedenle Mart ayında toplanan FED Nisan ayını pas geçecek ve Mayıs ayında 3-4 Mayıs tarihlerinde toplantısını yapacak. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@