Dolarda Ralli Alarmı Veren Ekonomist Evren Devrim Zelyut Bu Sefer Düşecek Dedi: Dolar Ne Zaman 9 TL Olacak?

Dolar kurunun tepetaklak olacağı tarihi ünlü ekonomist Evren Devrim Zelyut açıkladı. Dolar uçacak yorumları ile adından söz ettiren Zelyut bu sefer dolar ne zaman düşer, düşecek sorusuna yanıt verdi.

Finans 20.02.2022 - 13:40 20.02.2022 - 13:45 Gülcan Özer

Ekonomistlerin dolar tahminleri vatandaşlar tarafından yakından takip edilirken bu alanda en çok takipçisi olan isimler arasında yer alan Evren Devrim Zelyut çok konuşulacak bir dolar yorumuna daha imza attı. Daha önce yapmış olduğu yüksek rakamları dolar tahminleri ile ünlenen ve hakkında bu nedenle BDDK tarafından savcılığa suç duyurusunda bulunulan Zelyut bu sefer doların düşeceği tarihi açıkladı! 

Dolar kurunda yaşanan dalgalanmayı değerlendiren Avrasya Yatırım'dan ekonomist Evren Devrim Zelyut bu sefer dolar kurunun yükseleceği değil düşeceği tarihi açıkladı. Dolar kurunda yaşanan gelişmeler, FED tarafından yapılacak faiz artırımı hamleleri ve enflasyonu değerlendiren Zelyut çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. 

AMERİKA'DAN DOLAR HABERİ: DOLAR KURU YÜKSELECEK Mİ, FED FAİZ ARTIRIRSA KUR NE OLUR?

You Tube kanalı üzerinden dolar yorumu yapan Evren Devrim Zelyut enflasyon ve dolar kurunun düşeceği tarihi açıkladı. Zelyut "Bu videomuzda size doların ve enflasyonun ne zaman çakılacağını açıklayacağım. Evet, yanlış duymadınız düşeceği değil çakılacağı tarihi açıklayacağım. Ama o tarihe kadar bu iki bela başımızı ağrıtmaya devam edecek. 

DOLAR NE ZAMAN DÜŞECEK

Bu yükselişte hem iç hem de dış etkenler etkili oluyor. Hız kesmeden devam edecek dolardaki yükseliş bir noktada düşecek ve çakılacak. ABD'de üretici fiyatları açıklandı. Amerika'da da Ocak ayında enflasyon yükselişini sürdürdü. ABD ÜFE yıllık yüzde 9.97 ile tahminlerin üzerinde arttığını gördük. Üretici fiyatları artarsa bu iş döner bir yerde TÜFE'ye yansır. Önümüzdeki dönemde enflasyon yukarı gitmeye devam edecek. 

2023 dolar tahmini

FED DOLARI GERİ ÇAĞIRIYOR! FED FAİZ ARTIRSA DOLAR NE OLUR, NASIL ETKİLENİR?

FED bastığı parayı geri çağıracak ve faizi zorunlu olarak yükseltecek. Bu Türk Lirası için bir baskı oluşturacak ve TL'nin değer kaybetmesine neden olacak. Zaten TL bundan şu anda da etkileniyor. Özellikle de önümüzdeki dönemde Amerika'da enflasyon yükseldikçe TL / Dolar yükselecek. Şu anda uygulanan savunma nereye kadar etkili olur bunu da göreceğiz. 

Gerek açıklanan veriler, gerekse de diğer yaşanan olumsuz gelişmeler nedeni ile yabancı yatırımcılar artık Türkiye'ye gelmiyor. Artık Türkiye'de enflasyonun nedeni pandemi değil. Türkiye artık hiçbir şeyi üretemiyor. Üretim yapamadığımız için fiyatlar yükseliyor. 

dolarda kur ne olur düşer mi

EVREN DEVRİM ZELYUT SON DOLAR YORUMU VE TAHMİNİ: DOLAR NE ZAMAN DÜŞER, DÜŞECEK?

DOLAR NE ZAMAN DÜŞECEK, 9 TL OLUR?

Enflasyon ve Dolar ne zaman düşer? Bu zihniyet komple ülkeden gittiği anda dolar ve enflasyon düşecek. 2023 seçimlerinde AK Parti sandıkla, demokrasi ile gittiğinde kaynaklar sadece üretime gitmeye başlayınca enflasyon düşecek. Enflasyon düşecek, mal üretimi ve tarımsal üretimi arttıracağız. Fiyatlar düşünce enflasyon düşecek, dolar / TL düşecek. Bir çakılma yaşanacak. Dolar o zaman 2023 yılında şahsi tahminim dolar 18 - 20 TL arasında olur. O noktadan bile anında çakılma ile 9 TL'ye gerileyecek" dedi. 

NOT: Burada yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir, ekonomist Evren Devrim Zelyut taraından yapılan açıklamalardan derlenmiştir. Emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@