Doları Olanları Korkutmuştu! Batırel'den Yeni Açıklama Muhalefet Gördü O Yüzden Çırpınıyorlar

Dolar kuru paraşütsüz düşecek açıklaması ile dikkat çeken Necmettin Batırel yeni bir değerlendirmede bulundu. Batırel konuşmasında 2022'de ekonominin şahlanacağını söyledi.

Gündem 29.11.2021 - 11:03 29.11.2021 - 11:04 Mustafa Karagöz

Ekonomi yorumları ile dikkat çeken isimlerden birisi olan Necmettin Batırel cari fazla konusunda çok önemli açıklamalarda bulundu. Batırel ekonominin 2022'de şahlanacağını bu durum nedeniyle muhalefetin şimden seçim istediğini söyledi. 

EKONOMİ 2022'DE ŞAHLANACAK AÇIKLAMASI

Türkiye Gazetesi yazarı Necmettin Batırel yeni yazısında önümüzki dönem ekonomi gelişmelerini el aldı. Türkiye'nin, Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerle anlaşma yaptığı, turizm gelirlerinin gelecek olması nedeniyle cair fazla olabileceğini söyledi. Bu durumun etkilerini ele alan Batırel, 2022 yılında düzenlemeler olabileceğini söyledi.

Necmettin Batırel yazısında "Cari açık veren Türk ekonomisinin en zayıf karnı dalgalı kur sistemidir. Özellikle enerji ve gıda sektörlerinde ithalata bağımlı olmamız dolayısıyla dolardaki oynaklık büyük baskı meydana getiriyor. Bizi buradan vurmaya çalışıyorlar. 2022'de cari fazla verir hale gelince problem kökünden ortadan kalkacak." ifadelerine yer verdi.

Batırel yazısında ayrıca sadece son bir ayda 1.2 milyar dolarlık hissenin yabancı yatırımcı tarafından alındığına dikkat çekti.

Muhalefet partileri ile ilgili bir tespitte bulunan ünlü yazar yazısında "2022'de ekonomi şahlanacak. Muhalefet bu tabloyu gördü çıldırdı, seçim diye çırpınıyor. Korkunun ecele faydası yok. 2023'de Cumhur İttifakı'nın zaferiyle siyasi hayattan silinecekler..." dedi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@