Doları yükselten nedenleri sıralayan Selçuk Geçer Fed kararı sonrası dolar ne olur açıkladı!

Dolar kuruna ilişkin yaptığı yorumlarla dikkatleri üzerine çeken Piyasa Uzmanı Selçuk Geçer, Fed'in faiz kararı öncesi flaş bir tahminde bulundu. Geçer, doları yükselten nedenleri de açıkladı.

Finans 03.05.2022 - 22:55 03.05.2022 - 22:55 Büşra Uluşen

Dolar ve altın piyasasında bir süredir devam eden belirsizlik döngüsü yerini altında düşüş, dolarda yükselişe bıraktı. Youtube kanalı üzerinden dolar hakkında çeşitli değerlendirmelerde bulunan Piyasa Uzmanı Selçuk Geçer, doların geleceği için tedirgin eden açıklamalar da bulundu. 

Nisan ayını düşüş ile kapatan dolar ve altın için mevcut yatırımcılar tedirgin olurken, yeni yatırımcılara ise gün doğdu. Ancak dolarda küçük küçük yükselişler ile 14,80 TL bandı kırıldı. 

Doları bu nedenler yükseltecek!

Dolar kuruna ilişkin yaptığı tahminlerle gündeme oturan piyasa uzmanı Selçuk Geçer, geçtiğimiz günlerde Mayıs ayından itibaren dolarda çok ciddi yükselişlerin meydana geleceğini belirtmişti. Bu videosunda da kararını yineleyen Geçer, doların yükselmesine neden olacak etkenleri sıraladı. 

Mayıs ayı ile birlikte piyasalarda fırtınalı bir döneme gireceğini ifade eden Geçer, ' Para kazanmak için sakın yatırım yapmayın ' diyerek al-sat yapacakları uyardı. 

selçuk geçer-2

'' Güneşi görüyoruz derken yeni bir krizle dibe gidiyoruz ''

Türkiye'de krize doğru gidildiğini belirten Geçer, bir fırtınanın yaklaştığını ve güneşi görüyoruz derken yeni bir haberle krizin daha dibine gittiğimizi gördüğümüzü ve bunun sadece Türkiye kaynaklı olmadığını söyledi. 

'' Dolar şu an 20 TL'nin üzerinde ''

Dolar kurunun 12 ay içerisinde 2 katına çıktığını hatırlatan Geçer, Merkez Bankası'nın müdahalesinin artık dolar için önemli olmayacağını, müdahale edilse dahi yükselmeye devam edeceğini söyledi. Bunun nedeni olarak ise Ukrayna krizi, yüksek enflasyon, yabancı yatırımcının Türkiye'ye gelmemesi ve hükümetin Merkez Bankası üzerindeki baskısının dolar kurunu yukarı doğru çıkardığını ve bu etkenler nedeniyle doların sürekli yükseldiğini ifade etti. 

Türkiye'deki fiyatlara bakıldığında doların şu anda 20 TL'nin üzerinde olduğunu ve yüzde 50'lik bir artışın göründüğünün altını çizen Geçer, hesaplamalarına göre doların 20 TL olduğunu söyledi. 

fed faiz dolar

FED kararı dövizi kaçıracak!

FED'in Mayıs ayı faiz kararının 75 baz puan artırma yönünde olabileceğini söyleyen Geçer, bunun Amerika'ya döviz kaçışı olacağını, dolar endeksinin 100 üzerine çıkmak anlamına geldiğini söyledi. 

Türkiye'nin enflasyon oranının Yeni Zelanda'dan yüksek olduğunu hatırlatan Geçer, kritik süreçte en büyük zararı Türkiye'nin göreceğini, şu an sabit tutulan dolar kurunun bir anda 20 liranın üzerine çıkarak daha sonra 25 - 30 TL seviyelerini zorladığını göreceğimizi iddia etti. 

Editör notu: Bu haberde yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir. Emlak365.com yatırım tavsiyesi vermez. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@