Doların Profesörü Remzi Özdemir Tarih Verdi: Operasyon Başladı, Dolar Kurunu 13 TL Yapacaklar!

Yaptığı başarılı dolar tahminleri ile adını dolar kahini olarak duyuran Remzi Özdemir, dolar kurunun düşeceği tarihi açıkladı. Dolar düşecek mi, ne zaman düşer, ne olur, yükselmeye devam eder mi?

Finans 10.06.2022 - 18:50 10.06.2022 - 19:00 Gülcan Özer

21 Aralık tarihinde açıklanan Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı ile dolar kuru 18,35 TL rekor seviyesinden sert bir düşüş yaşamış, kabine toplantısının ardından akşam piyasalar kapalı olmasına rağmen yoğun satış baskısı yaşamıştı. Dolar kuru 11 TL seviyesinin altına kadar sarkmış, sonrasında ise yaşanan dengelenme ile 14 - 15 TL bandına kadar gelmişti. 

Mayıs ayı sonuna kadar dolar kuru bu sıkışık bant aralığında işlem görmeyi sürdürmüştü. İlk olarak enflasyon rakamlarında yaşanan yükseliş, sonrasında Amerikan Merkez Bankası FED tarafından uygulanan agresif parasal sıkılaşma politikası ve peş peşe yapılan faiz artırımları, en son olarak ise Rusya ile Ukrayna savaşının etkisi ile dolar 15 TL bandını kırmıştı. Dolar kuru ne yazık ki bu barajı aşmasının ardından hızla önce 16 TL sonrasında ise 17 TL barajını aşmıştı. 

DOLAR KURU HAFTAYI NASIL BAŞLADI. HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI MÜDAHALESİ DOLAR KURUNU NASIL ETKİLEDİ?

Dolar kurunun büyük bir hızla 17,50 TL barajına doğru hareket etmesi üzerine Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından dün akşam yapılan açıklama ile yeni paketlerin duyurulacağı ilan edildi. Maliye Bakanlığı'nın duyurusu ile dolar kuru süper bono beklentisi ile hızla 16 TL seviyesine yeni çekilmişti. 

dolar kuru 10 haziran

Açıklanan GES paketinin beklentileri karşılayamaması üzerine dolar kuru yeniden 17 TL seviyesinin üzerine çıkarken haftanın son işlem gününü dolar kuru düşüş yönlü olsa da yine de 17 TL barajının üzerinde tamamladı. 

Gelire Endeksli Senet (GES) sonrası dolar, altın kaç TL oldu? Son durum

Gelire endeksli senet (GES) nedir? Devlet iç borçlanma senedi DİBS ne demek?

dolar-kuru-tahmini-remzi-özdemir

DOLARA MÜDAHALE Mİ GELDİ, DOLAR KURUNA YENİ MÜDAHALE OLUR MU, GELECEK Mİ?

Avrasya Yatırım kurucusu Evren Devrim Zelyut'a önemli açıklamalarda bulunan ünlü ekonomist Remzi Özdemir "6 Kasım tarihinde erken seçim için reklam çalışmaları başladı. Erken seçim olursa Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığı tartışmaları da kalkmış olacak zaten. 

Türkiye'nin erken seçime gireceği kesin. İYİ Parti'li Bilge Yılmaz ile görüştüm. Mevcut siyasi yapı nedeni ile yabancılar Türkiye'ye güvenemediği için giremiyor. İlk etapta biz iktidar olursak 1 yıl içinde 60 milyar dolar gelecek. Bu para girerse zaten dolar kuru hızla gerileyecektir" dedi. 

Evren Devrim Zelyut ise görüştüğü bir siyasetçinin kendisine "Çok yüksek zamlar geldi. Kış aylarında bu fatura daha da artacağı için iktidar bunu gördü ve Kasım ayında bu nedenle erken seçime gidilecek. Seçim döneminde ne yazık ki kur daha da artabilir. Seçimi muhalefetin kazanması halinde ise büyük sermaye girişleri olacak ve Türkiye'ye dolar yağacak. Dolar kurunun bu sayede 12-13 TL seviyesine düşeceğini göreceğiz. Hepsi bu senenin içerisinde yaşanacak şeyler" dedi. 

DOLAR NE ZAMAN DÜŞECEK, DOLAR KURU DÜŞER Mİ?

Doları Ve Altını Olanlar Ne Yapmalı, Şok Düşüşler Olur Mu? Ekonomist Tunç Şatıroğlu'ndan Kritik Yatırım Uyarıları!

Hazine Ve Maliye Bakanlığı'ndan Dolara Müdahale! Açıklama Yapıldı, Dolar Kuru Sert Düştü!

NOT: Burada yer alan bilgiler ismi geçen ekonomistler tarafından yapılan açıklamalardan derlenmiş olup, emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Bu bilgiler yatırım tavsiyesi verilmemiştir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@