Doların Yükseleceğini Önceden Bilen Ünlü Ekonomist Selçuk Geçer Yeni Tahminlerini Açıkladı!

Piyasalarda yüksek tahminleri ile dikkat çeken ve gündem olan Selçuk Geçer, dolar kurunda yaşanacak yükselişleri tahmin etmişti! Selçuk Geçer’den kritik tarih açıklandı!

Finans 18.05.2022 - 11:46 18.05.2022 - 11:52

Piyasalarda son dönemde dolar, altın, kripto paralar ve borsalar yatırımcıları endişelendirmeye devam ediyor. Enflasyon başta olmak üzere küresel düzeyde de birçok sorun hemen hemen tüm piyasaları olumsuz etkilemeye devam ediyor. Doların yeniden yükseliş trendine başlamasının ardından yeni tahminlerini açıklayan Selçuk Geçer ise dolar hakkında beklentilerini açıkladı. Dolar için tarih veren Selçuk Geçer yatırımcıları uyarıyor!

Selçuk Geçer Bu Kez Tarih Verdi!

‘’Dolar 30 TL olacak!’’ çıkışı ile kısa süre önce piyasalarda tartışma yaratan Selçuk Geçer, önceki tahminlerinde de doların yeniden yükselişe geçeceğini tahmin etmişti. Yaşanan son gelişmeler sonrasında kritik uyarılarda bulunan Selçuk Geçer, enflasyon üzerinden dolar kuru değerlendirmesinde bulundu. Dolar için zirve seviyelerini açıklayan Selçuk Geçer bu kez tarh verdi. Mayıs ayında doların yükselişe geçeceğini önceden tahmin eden ve çok sık dile getiren Selçuk Geçer, Temmuz ayında dolarda zirvelerin görüleceğine dikkat çekti. Twitter hesabından yaptığı değerlendirme ile ‘’dolar 22 kaçınılmaz, dolar 17 her an’’ notunu paylaşan Selçuk Geçer, yükselişin kısa süre içinde görüleceğini ifade etti.

Yüksek Piyasa Tahminlerine Devam Ediyor!

selçuk geçer-2

Ünlü Ekonomist Selçuk Geçer, doların Mayıs ayı itibariyle yeniden yükselişe geçmesinin ardından gündem yaratacak yüksek piyasa tahminleri ile dikkat çekiyor. Daha önce dolar 30 lira olacak diyen Selçuk Geçer, bu kez doların 100 lira olabileceğini söyledi. ‘’kur kırılması olacak, bugün 15 lira olan dolar, 100 lira olacak’’ şeklinde bir paylaşım yaparak dikkatleri bir kere daha üzerine çekti.

18 Mayıs Çarşamba Dolarda Son Durum Ne?

Dolar/TL yeniden yükseliş trendine başlayarak piyasalarda olumsuz etkiler yaratmaya devam ediyor. TL’nin yeninde değer kaybının hızlanmasının ardından geçici çözüm olarak görülen kur korumalı mevduat sisteminin kısa süreli etkisi kaybolmaya başladı. Dolar/TL 18 Mayıs itibariyle hafta ortasında 15,86 TL seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@