Dolgun Kirpiklere Sahip Olmak İçin Ne Yapmalı?52 defa okundu

kategorisinde, 12 Oca 2018 - 20:17 tarihinde yayınlandı
Dolgun Kirpiklere Sahip Olmak İçin Ne Yapmalı?

Kirpiklerimiz bizi dış etkenlerden, tozlardan korurken aynı zamanda da yıpranırlar. Tüm bu sebeplerden ötürü kirpiklerimize gereken bakımı yapmalı, kirden tozdan, dökülmelerden ve hacimlerini kaybetme risklerinden korumalıyız. Kadınlar her zaman hacimli, gür ve uzun kirpiklere sahip olmak isterler. Dolgun kirpikler kadınların güzelliğini vurgulayan en önemli hususlardan biridir. Bu sebeple kirpiklerinde dökülme şikayeti yaşayan ve kirpiklerini daha da dolgun hale getirmek isteyen kadınlar, güzellik merkezlerine koşmadan önce evde kendi bakımlarını yaparak kusursuz kirpiklere sahip olabilirler bunun için neler yapmalıdır bakacak olursak:

Zeytinyağı Mucizesi

Doğal kirpikler için en önemli ve besleyici yağlardan biri de hiç kuşkusuz ki zeytinyağıdır. E vitamini açısından oldukça zengin olan zeytinyağı kirpikler için bir numaralı bakım malzemesi olarak uzun yıllar boyunca kullanılmıştır. Kirpiklerinizi zeytinyağı ile kavuşturarak ona eski canlılığını ve parlaklığını sağlamış olursunuz. Gece uyumadan önce kulak çubuğu yardımı ile kirpiklerinize sürdüğünüz zeytinyağı ile uyuyup sabaha kadar kirpik köklerinizin yağı emmesini sağlamalısınız. Şayet gün içinde uygulama yapmak istiyorsanız en az 10 -15 dakika kirpiklerinizde bekleteceğiniz zeytinyağı, düzenli kullanımda oldukça etkili olacaktır.

Hint Yağı Kullanarak Kirpik Gürleştirme

Kirpiklerinizi güçlendirmek ve gürleştirmek isteyenler için hint yağı da oldukça faydalıdır. Hint yağı kullanarak doğal kirpiklere sahip olmak, hızlı sonuçlar alınması açısından oldukça etkili bir yöntem olmaktadır. Hint yağının kan akışını hızlandırıcı etkisi bulunmaktadır. Bunun dışında içerisinde bulunan yağ asitleri, vitaminler ve mineraller de kirpikleriniz için oldukça etkili olmaktadır. Ayrıca hint yağı, badem yağı ile birlikte kullanıldığında çok daha etkili olduğu için bir şişenin içerisine karıştıracağınız hint yağı ve badem yağını her gece yatmadan önce kirpiklerinize sürerseniz bir ay içinde ummadığınız sonuçlar alacaksınız.

Vazelin ile Dolgun Kirpikler

Vazelin, diğer yöntemler arasında en ekonomik ve ulaşılabilir olandır. Her kadında bulunan vazelinin kirpikler üzerindeki etkisi de yadsınamaz. Her gece uyumadan önce, gözkapaklarınıza ve kirpiklerinize yapacağınız vazelin masajı ile hem kan akışınızı hızlandırır hem de kirpikleriniz için gereken nemi içeren bakımı kolaylıkla yapabilirsiniz. Vazelin sürekli kullanımda etkisini gösteren bileşenler içerdiği için her hafta en az 4 ya da 5 gün bunu uygulamalısınız.

Maskara Seçimi

Her kadın, kirpiklerinin güzelliğini ön plana çıkarmak için maskara kullanmayı sever. Bu sebeple doğru maskara kullanımı da oldukça önem arz etmektedir. Kendi göz ve kirpiklerinize uygun maskaralar kullanarak kirpiklerinizi kolayca dolgun göstermek sizin elinizde.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
YORUM YAZ