Dönüşecek Evim Var Diyenlere Denizbank'tan Devlet Destekli Kentsel Dönüşüm Kredisi

Evlerini dönüştürmek isteyenlere finansman desteği Denizbank tarafından veriliyor. Denizbank Kentsel Dönüşüm Kredisi'nin özellikleri ve mali şartları nelerdir?

Dönüşecek Evim Var Diyenlere Denizbank'tan Devlet Destekli Kentsel Dönüşüm Kredisi

Türkiye'de son dönemlerin en önemli emlak sorunlarından birisi eski binaların depreme dayanaksız olması ve bu binaların dönüştürülmesi olduğpu biliniyor. Evlerini kentsel dönüşüme sokmak isteyenler ise finansman desteği arayışlarını sürdürüyorlar. Ailelerini güvenli bir evde yaşatmak isteyenlere Denizbank tarafından Kentsel Dönüşüm Kredisi veriliyor. Uygun maliyetlerle Kentsel Dönüşüm Kredisi kullananlar Denizbank'tan aldıkları mali destekle depreme dayanıklı evlerine kavuşabiliyorlar. Peki Denizbank Kentsel Dönüşüm Kredisi'nin koşulları ve mali şartları nelerdir?

DENİZBANK KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ'NİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Denizbank'tan Kentsel Dönüşüm kullanmak ve bu mali destekle evlerini dönüşüme sokmak isteyenler bu kredi kampanyasının ayrıntılarını merak ediyorlar. Öncelikle bu kredi kampanyası kapsamında müşterilere Denizbank tarafından ücretsiz olarak Dönüşüm Danışmanlığı hizmeti veriliyor. Denizbank tarafından yapılan Kentsel Dönüşüm Kredisi Kampanyası açıklamasına göre müşteriler en fazla 200 Bin TL'ye kadar kredi kullanabiliyorlar. Bu krediler 120 aya kadar vadeli olurken toplam faiz tutarının 264.313 TL olduğu bildirildi.

Denizbank'tan kentsel dönüşüm kredisi kullanabilmek için dönüşüme sokulacak bir eve sahip olunması gerekiyor. Riskli alan içerisinde kalan bu evin anlaşma ile tahliye edilmesi de kredi şartları içerisinde yer alıyor.

Denizbank'tan kentsel dönüşüm kredisi kullanmak isteyenlerin en çok merak ettikleri konu ise bu kredi kapsamında uygulanan aylık faiz oranı oluyor. Devlet tarafından kentsel dönüşüm kredilerine destek verildiği biliniyor. Denizbank Kentsel Dönüşüm kredisi kampanyası kapsamında da devlet desteği uygulanmaktadır. Bu kredi kampanyasında devlet desteği ile beraber kredi faizinin aylık yüzde 1,62'den başladığı bildirildi. Ancak bu faiz desteğinden yararlanmak isteyen müşterilerin kentsel dönüşüm kira desteği almamaları gerekiyor. Uygulamada olan yasa gereği vatandaşlar ya kira desteği alabiliyorlar ya da faiz desteğinden yararlanabiliyorlar. Her iki destekten aynı anda faydalanılamıyor.

DENİZBANK KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ BAŞVURUSU İÇİN HANGİ BELGELER GEREKİR?

Denizbank'tan kentsel dönüşüm kredisi kullanmak isteyenlerin kredi başvurusu sırasında şu belgelere shaip olmaları gerekiyor:

-Nüfus cüzdanı
-Bireysel kentsel dönüşüm kredisi başvuru formu
-Gelir belgesi
-Dönüştürülecek binalar için risk raporu veya belediyelerce verilen resmi dönüşüm belgesi

SONRAKİ HABER