Döviz Kurları Dibe Vurdu, Akaryakıt Zamları İçin Yeni Karar Geldi! EPDK Ve EPGİS'ten Son Dakika Açıklaması Yapıldı!

EPGİS tarafından bugün açıklanan akaryakıt zamları ile alakalı olarak kritik bir son dakika duyurusu yapıldı. EPDK, açıklanan benzin, motorin ve LPG otogaz zamlarının iptal edildiğini duyurdu.

Finans 21.12.2021 - 00:07 21.12.2021 - 00:07 Engin Uzunoğlu

Türkiye ekonomisinde büyük bir hareketlilik yaşanmaya devam ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı ekonomi açıklamaları döviz kurlarını tepetaklak etti ve ardından da yeni gelişmelerin fitili ateşlendi. Dolar kurunda meydana gelen yaklaşık 4-5 TL'lik düşüşün ardından akaryakıt fiyatlarına yapılan ve 21 Aralık 2021 Salı gününden itibaren geçerli olacak zamlar geri çekildi.

AKARYAKIT ZAMLARI GERİ ÇEKİLDİ

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) bir son dakika açıklaması yaparak, "Cumhurbaşkanımızın bugün açıkladığı ekonomik tedbirlerin sonrasında döviz kurlarında yaşanan düşüşler nedeniyle akaryakıt fiyatlarına yapılan ve 21 Aralık 2021 Salı tarihinden itinbaren geçerli olacak olan fiyat artışları sektörümüzün desteği ile durdurulmuştur." denildi.

POMPA FİYATLARI DEĞİŞMEYECEK?

EPDK tarafından yapılan bu açıklama ile benzinin, motorinin ve LPG Otogazın litre fiyatına yapılacağı söylenen zamlar iptal olmuş oldu. EPDK'nın akaryakıt zamlarını iptal etmesinin ardından akaryakıtta pompa fiyatlarında herhangi bir değişiklik olmayacak. Vatandaşlar bugünün fiyatından akaryakıt satın almaya ddevam edecekler.

EPGİS AKARYAKIT ZAMLARINI AÇIKLAMIŞTI

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) resmi bir açıklama yaparak akaryakıt zammını duyurmuştu. Bu duyuruya göre benzinin litresine 62 kuruş, motorinin litresine 55 kuruş ve LPG otogazın litresine 57 kuruş zam yapılmıştı. Şimdi bu zam kararı geri çekildi. Zam kararının iptal olduğunu EPDK'dan sonra EPGİS de son dakika duyurusu ile ilan etti.

AKARYAKIT FİYATLARI DÜŞECEK Mİ?

Akaryakıta yapılmasına dair karar verilen zammın geri çekilmesinin ardından araç sahibi vatandaşlar akaryakıt fiyatlarında indirim olup olmayacağını merak etmeye başladılar. Akaryakıt fiyatlarına dair indirim beklentisinde olan vatandaşların bu beklentileri şu ana kadar karşılanmadı. Ancak dolar kurunda meydana gelen düşüşlerle beraber yeni bir değerlendirme yapılabileceği ve akaryakıt fiyatlarında 1 TL'yi bulan indirimlerin olabileceği bildirildi. Akaryakıt indirimleri için şimdi gözler EPGİS'e çevrildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@