Döviz Kurunun Düşmesiyle Otomobil Fiyatlarına Gelen Zamlar Durduruldu! Ünlü Otomobil Markaları Fiyatları Güncelliyor!

Döviz kurunun dün akşamdan bu yana sert bir düşüş yaşaması üzerine zamlardan en çok etkilenen otomobil sektörü için yeni bir sabah başladı. Otomobil fiyatlarına indirim geliyor!

Finans 21.12.2021 - 10:45 21.12.2021 - 10:48 Elif İşçi

Son dönemlerde döviz kurunun giderek yükselmesi pek çok endişeyi beraberinde getirmişti. Türk lirasının değer kaybetmesi tarihi seviyeye ulaşmış oldu. Döviz kuruna bağlı olarak pek çok ürüne zam üzerine zam geldi. Bu zamlar arasında otomobil fiyatlarına gelen artış da gündeme geliyordu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün döviz kuru hakkında açıklamalar yapmaya başladı. Yeni düzenle birlikte Türk lirası mevduatının bankada tutulması adına vatandaşı destekleyen bazı yöntemler hakkında açıklamalar yapıldı.

DOLAR KURUNUN ATEŞİ BİRAZ OLSUN DİNDİ!

Yaşanan artışlar sonrasında dolar kuru 18 liraya ulaşmış, Euro ise 20.33 liraya kadar çıkmıştı. Bu gidişata bir dur diyebilmek için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir kabine toplantısı düzenledi.

Kabine toplantısının sona ermesinin ardından hükümetin yeni dönem için eylem planını açıkladı. Yeni ekonomik düzen açıklandı. Açıklamaların ardından çok geçmeden tarihi seviyeye yükselen dolar ve Euro aynı hızla düşmeye başladı. Gece saatlerinde dolar düşmeye devam ederken sabah 12 liranın altına düştüğü görüldü.

DÖVİZ KURUNDAKİ DÜŞÜŞ OTOMOBİL FİYATLARINA DA YANSIDI

Döviz Kurunun Düşmesiyle Otomobil Fiyatlarına Gelen Zamlar Durduruldu! Ünlü Otomobil Markaları Fiyatları Güncelliyor!2

Döviz kurunun yükselmesi ile birlikte durumdan en çok etkilenen sektörlerden birisi de otomobil sektörü olmuştu. Pek çok araç markası masrafları karşılamak adına zam üzerine zam yaptı. Sıfır araçların yanına yaklaşmak neredeyse imkansız hale geldi.

Döviz kurunun sert bir şekilde düşmesinin ardından otomobil markaları arasında da kafa karıştıran sorular gündeme gelmeye başladı. Türkiye’de üretim yapan markalardan olan Renault ve DACİA bu yükselişin ardından yeni bir güncelleme ile birlikte fiyatları düşürdü. Markaların internet sayfalarından kısa süre içerisinde tüm fiyatlar kaldırıldı. Böylece bir süre sonra fiyatların düşürülerek yayınlanmasına karar verildi. İlerleyen dönemlerde diğer markaların da fiyatları düşürmesi bekleniyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@